اخبار انجمن

 • عرضه دو گرید پلی پروپیلن MR240C و HP562 عرضه دو گرید پلی پروپیلن MR240C و HP562 به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا ،رئیس واحد پژوهش و نوآوری شرکت پتروشیمی مارون اعلام کرد: دو گرید پلی پروپیلن MR240C و HP562 در حال ارزیابی بوده و به زودی به بازار عرضه می شود که دارای ویژگی های جذابی برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.
 • ابلاغ مصوبات چهل و نهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی ابلاغ مصوبات چهل و نهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، دفتر امور صنایع غیرفلزی وزارت صمت با ارسال نامه ای مصوبات بند (ب) چهل و نهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی را ابلاغ کرد.
 • صدور مجوز برای واردات PVC با هدف تنظیم بازار صدور مجوز برای واردات PVC با هدف تنظیم بازار به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، در سی و نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی واردات PVC با مکانیزم قیمت گذاری تلفیقی تصویب شد.
 • افزایش قیمت پلی‌الفین‌ها برای بارگیری در حاشیه جنوبی خلیج فارس افزایش قیمت پلی‌الفین‌ها برای بارگیری در حاشیه جنوبی خلیج فارس به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، قیمت پیشنهادی برای محصولات پلی‌الفینی بارگیری شده در ماه ژوئیه از منطقه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) افزایش یافت.
 • تحلیل روند قیمت متانول در بازارهای جهانی تحلیل روند قیمت متانول در بازارهای جهانی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، علی رغم سطح خوب تقاضا در جنوب شرق آسیا و کره جنوبی، قیمتها در این دو ناحیه با توجه به اینکه معامله ای انجام نشد، بدون تغییر باقی ماندند.
 • تحلیل روند قیمت انواع PET در بازارهای_جهانی تحلیل روند قیمت انواع PET در بازارهای_جهانی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، قیمت پلی اتیلن ترفتالات، گریدهای نرخ و فیبر پلی در بازار داخلی چین به دنبال کاهش قیمتها در بازارهای بالادستی منواتیلن گلایکول و اسید ترفتالیک خالص، با افت قیمت مواجه شدند.
 • فراخوان دست آوردهای علمی فنی و تخصصی فراخوان دست آوردهای علمی فنی و تخصصی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، مطابق مصوبه هیات مدیره، انتشار فصلنامه مستربچ و کامپاند در فصل تابستان در دستور کار قرار گرفته است.
 • ایران در تولید چادر مشکی خودکفا شد ایران در تولید چادر مشکی خودکفا شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از عصر اقتصاد، از گرید چادر مشکی در پتروشیمی شهید تندگویان رونمایی شد.
 • دوره آموزشی پایداری نوری لوله و اتصالات پلیمری دوره آموزشی پایداری نوری لوله و اتصالات پلیمری به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلنی، دوره آموزشی پایداری نوری لوله و اتصالات پلیمری (پلی اتیلن و پلی پروپیلن) به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
 • اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی+ جدول قیمت ها اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی+ جدول قیمت ها قیمت پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به یکشنبه (15 تیرماه 99) بر اساس میانگین نرخ ارز معاملاتی در سامانه نیما 166064 ریال اعلام شد.
 • ارزیابی برنامه آموزشی انجمن در جلسه کمیسیون آموزش ارزیابی برنامه آموزشی انجمن در جلسه کمیسیون آموزش به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، جلسه کمیسیون آموزش انجمن عصر روز یکشنبه جهت ارزیابی برنامه های آموزشی انجمن در سال 99 برگزار شد.
 • بازار داخلی PVC با واردات سامان‌دهی شود بازار داخلی PVC با واردات سامان‌دهی شود به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، انجمن پلیمر ایران، واردات PVC برای ساماندهی بازار را پیشنهاد کرده است.
 • صرفه‌جویی یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی در صنعت خودروسازی صرفه‌جویی یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی در صنعت خودروسازی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از پتروشیمی خوزستان، پتروشیمی خوزستان با کمک به داخلی‌سازی چراغ جلو خودرو، صرفه‌جویی یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورویی را در صنعت خودروسازی محقق خواهد کرد.
 • معافیت کارفرمایان از ثبت تعهد در قبال پیامدهای ناشی از کرونا معافیت کارفرمایان از ثبت تعهد در قبال پیامدهای ناشی از کرونا به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اتاق بازرگانی تهران، با توجه به این که همه‌گیری کرونا ریسک ابتلای افراد در محیط‌هایی غیر از محیط کار را بسیار بالا برده است، با پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران، کارفرمایان از ثبت تعهد در قبال پیامدهای ناشی کرونا، به شرط رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در محیط کار، معاف شدند.
 • پتروشیمی هگمتانه به‌زودی به جمع پتروشیمی‌های فعال ایران می‌پیوندد پتروشیمی هگمتانه به‌زودی به جمع پتروشیمی‌های فعال ایران می‌پیوندد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از پتروهمکار، طرح پی‌وی‌سی گرید پزشکی پتروشیمی هگمتانه به عنوان یکی از طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی قرار است پاییز امسال به بهره‌برداری رسمی برسد.
 • ۳ رکورد در بازار پتروشیمی‌ها ۳ رکورد در بازار پتروشیمی‌ها به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از دنیای اقتصاد، «شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» به رکورد تاریخی خود دست یافته که نشان می‌دهد بهای پلیمرها در بورس کالا به بالاترین حد در تاریخ این بازار رسمی دست یافته است. این مطلب برای خریداران مواد اولیه کابوسی است که اغلب از مسیر نوسان بهای نیمایی ارز رخ داده ولی برتری تقاضا در برابر عرضه‌ها نیز به این روند کلی دامن زده است.
 • آمار معاملات تفکیکی پلیمرها در بورس کالا/هفته دوم تیرماه 99 آمار معاملات تفکیکی پلیمرها در بورس کالا/هفته دوم تیرماه 99 به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، آمار معاملات تفکیکی پلیمرها به همراه آمار معاملات تفکیکی مچینگ پلیمرها در بورس کالا در هفته دوم تیر ماه 99 منتشر شد.
 • مجمع پتروشیمی جم برگزار شد مجمع پتروشیمی جم برگزار شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران مجمع عمومی عادی سالانه پتروشیمی جم با حضور۹۲/۱۳درصد از صاحبان سهام و یا نمایندگان قانونی آن‌ها، اعضای هیأت مدیره، بازرس قانونی شرکت، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، نماینده سازمان حسابرسی تشکیل شد
 • برگزاری وبینار سوم، پنجشنبه 5 تیرماه 99 برگزاری وبینار سوم، پنجشنبه 5 تیرماه 99 به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، سومین وبینار تخصصی انجمن با عنوان " فرآیندهای اکستوژن واکنشی" روز پنجشنبه، 5 تیرماه 99 از طریق اسکای روم برگزار می شود.
 • اعضای جدید انجمن اعضای جدید انجمن به گزارش انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، شرکت های پتروبسپار سیرجان، کیمیادانش الوند و پردیس اوشن جدیدترین اعضای انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران می باشند.

اعضای انجمن