اخبار داخلی

 • تولید پلی اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز با دانش شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تولید پلی اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز با دانش شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران، دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای تولید پلی اتیلن سنگین در فاز دوغابی به طور کامل به شرکت پتروشیمی تبریز واگذار شد.
 • بازگشت تقاضای پتروشیمی هند به سطح پیش از آغاز کرونا بازگشت تقاضای پتروشیمی هند به سطح پیش از آغاز کرونا دبیرکل انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی و پتروشیمی هند (سی‌پی‌ام‌ای) پیش‌بینی کرد که تقاضای پتروشیمی هند در سال مالی جاری منتهی به مارس 2022 به سطح پیش از شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا می‌رسد.
 • آینده بازار پتروپالایشی ایران در چه جایگاهی قرار خواهد گرفت؟ آینده بازار پتروپالایشی ایران در چه جایگاهی قرار خواهد گرفت؟ با افزایش تقاضای مصرفی ایران به محصولات شیمیایی، در صورت عدم توسعه پتروپالایشگاه‌ها در کشور و استمرار روند خام‌فروشی، پیش‌بینی می‌شود تحریم‌های آینده از جنس ممانعت از خرید فرآورده‌های پتروشیمیایی و شیمیایی مورد نیاز صنایع باشد.
 • بررسی بازار PET در ماه ژوئن بررسی بازار PET در ماه ژوئن به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران، دو عامل گرمای هوای اروپا و برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا تاثیر بسزایی در فروش PET خواهد داشت.
 • تحلیل بازار PET در میز اقتصادی شبکه اول سیما تحلیل بازار PET در میز اقتصادی شبکه اول سیما به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری، در برنامه میز اقتصادی امروز 20 اسفندماه 99 التهاب بازار PET و میزان عرضه و تقاضا در گفت و گو با برخی مصرف کنندگان و صفدری، مدیرکل دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صمت مورد بررسی قرار گرفت.
 • سومین همایش نوآوری در صنعت پلیمر سومین همایش نوآوری در صنعت پلیمر به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستریچ و کامپاند ایران، سومین همایش نوآوری در صنعت پلیمر آغاز به کار کرد.
 • تخفیف 30 درصدی برای اعضای تشکل ها تخفیف 30 درصدی برای اعضای تشکل ها به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، اعضای انجمن می توانند طی تماس با دبیرخانه انجمن، کد تخفیف 15 درصدی را دریافت کرده و از این امکان برای ثبت نام در نمایشگاه مجازی ایران استفاده نمایند.
 • انجام ملاقات‌های آنلاین تجاری در نمایشگاه مجازی ایران انجام ملاقات‌های آنلاین تجاری در نمایشگاه مجازی ایران به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، محمدرضا طلایی مدیر نخستین نمایشگاه مجازی ایران از فراهم ساختن امکان ملاقات های آنلاین تجاری در نمایشگاه مجازی ایران خبر داد.
 • پویایی اقتصاد از طریق نمایشگاه های مجازی پویایی اقتصاد از طریق نمایشگاه های مجازی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، مظفر علیخانی، معاون اتاق ایران گفت: در نمایشگاه مجازی ایران برای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، اتاق‌های مشترک بازرگانی و تشکل‌های اقتصادی وابسته به اتاق ایران،غرفه های رایگان در نظر گرفته شده است.
 • تعرفه صفر برای تمامی ردیف‌های تعرفه‌ای در تجارت ایران و اوراسیا تعرفه صفر برای تمامی ردیف‌های تعرفه‌ای در تجارت ایران و اوراسیا به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایران پلیمر، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از لحاظ کردن تعرفه صفر برای تمامی ردیف‌های تعرفه‌ای ایران و اوراسیا خبر داد و گفت: فقط ده ردیف تعرفه‌ای از این امر مستثنی خواهند شد.
 • ارزش ‌افزوده ۳۰ برابری با تکمیل زنجیره پروپیلن ارزش ‌افزوده ۳۰ برابری با تکمیل زنجیره پروپیلن به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نفت ما، حدود نیمی از صادرات غیر نفتی کشور مربوط به صنعت پتروشیمی است و در این میان، صنایع تکمیلی پتروشیمی، نقش مهمی در تولید ناخالص داخلی، ارزاوری و اشتغال زایی دارد.
 • 53 درصد کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی بندرامام داخلی‌سازی شد 53 درصد کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی بندرامام داخلی‌سازی شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، نزدیک به ۵۳ درصد کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی‌سازی شده است.
 • اهمیت توسعه صنعت پتروشیمی با افزایش تولید پروپیلن‌ اهمیت توسعه صنعت پتروشیمی با افزایش تولید پروپیلن‌ به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایرن به نقل از نیپنا، عضوهیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت با تاکید بر این که باید برنامه های متنوعی برای آینده صنعت پتروشیمی پیش بینی شود بر لزوم تولید پروپیلن بیشتر در مسیر تکمیل زنجیره ارزش تاکید کرد.
 • به افراد دارای چک برگشتی خدمات بانکی ارائه نمی‌شود به افراد دارای چک برگشتی خدمات بانکی ارائه نمی‌شود به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایسنا، قانون جدید چک ناظر به اقدامات پیشگیرانه است و نگاه سخت‌گیرانه‌ای نسبت به افراد دارای چک برگشتی دارد.
 • نابسامانی تولید با تعدد سامانه‌ها/ سامانه بهین یاب باری بر دوش تولیدکننده نابسامانی تولید با تعدد سامانه‌ها/ سامانه بهین یاب باری بر دوش تولیدکننده به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اقتصاد آنلاین، سامانه بهین یاب با هدف ثبت درخواست متقاضیان برای ایجاد سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی و تسهیل خرید مواد اولیه برای آنان راه‌اندازی شده است؛ اما به علت مشکلاتی که این سامانه ایجاد کرده نه تنها به اهداف خود دست نیافته بلکه تبدیل به محل امنی برای فعالیت دلالان شده است.
 • نخستین نمایشگاه مجازی ایران نخستین نمایشگاه مجازی ایران به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، نخستین نمایشگاه مجازی ایران در بخش‌های تجارت و بازرگانی، صنعت، معدن، کشاورزی، دانش‌بنیان، خدمات و نشر دیجیتال از ۵ لغایت ۲۰ اسفندماه با حمایت اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی تهران، صندوق نوآوری و شکوفائی، سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تشکل‌های اقتصادی برگزار می‌شود.
 • عرضه های پلیمری سه شنبه 1399/10/30 عرضه های پلیمری سه شنبه 1399/10/30 به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، عرضه های پلیمری روز سه شنبه سی ام دی ماه 1399 اعلام شد.
 • ساز و کار واردات محصولات پتروشیمی دارای التهاب در بازار تعیین شد ساز و کار واردات محصولات پتروشیمی دارای التهاب در بازار تعیین شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، همکاری PCC و کمیته تخصصی پتروشیمی برای واردات مواد اولیه دارای التهاب در بازار آغاز شد.
 • پیش ثبت نام بیش از ۶۰۰ شرکت در آوردگاه نمایشگاه ایران پلاست پیش ثبت نام بیش از ۶۰۰ شرکت در آوردگاه نمایشگاه ایران پلاست به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، ایوب بنوی مدیر چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، در گفت و گو با ستاد خبری ایران پلاست از پیش ثبت نام بیش از 600 شرکت در ایران پلاست چهاردهم خبر داد.
 • در 9 ماهه سال‌جاری تجارت خارجی کشور به 52 میلیارد دلار رسید در 9 ماهه سال‌جاری تجارت خارجی کشور به 52 میلیارد دلار رسید به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، در 9 ماهه سال‌جاری، 110 میلیون تن کالا به ارزش 52 میلیارد دلار بین ایران و کشورهای مختلف جهان مبادله شد که سهم صادرات  85.2 میلیون تن به ارزش 25 میلیارد و یکصد میلیون دلار بود.