اخبار داخلی

 • سی و ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی سی و ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدات مستربچ و کامپاند ایران، اتاق بازرگانی ایران طی نامه ای تصمیمات سی و ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی را اعلام کرد.
 • مدل‏‌های کسب و کار جدید بر اساس چشم‌انداز مصرف مدل‏‌های کسب و کار جدید بر اساس چشم‌انداز مصرف به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، کووید-۱۹ ضرورت یافتن راه‏‌حل‏‌های موثر برای تسریع در حل چالش‌های اجتماعی و زیست‏ محیطی را افزایش داده است.
 • چشم‌انداز مبهم بازارهای پتروشیمی در سال2021 چشم‌انداز مبهم بازارهای پتروشیمی در سال2021 به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، گروه نفت و گاز ام‌او‌ال مجارستان بر این باور است که شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا و تردیدهای سیاسی چشم‌انداز‌های بازارهای پتروشیمی برای سال آینده میلادی را تیره و تار کرده است.
 • سه مصوبه فوری برای ترخیص کالا سه مصوبه فوری برای ترخیص کالا به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایسنا، ه دنبال تاکید مقام معظم رهبری بر هماهنگی دستگاه‌ها برای تامین نیاز بازار و ایجاد تعادل در قیمت‌ها، معاون فنی گمرک اعلام کرد که امروز طی جلسه‌ای فوق العاده توسط ستاد تنظیم بازار به ریاست وزیر صمت، مصوباتی در رابطه با ترخیص سریع کالاها در گمرک و بنادر صادر شده که می‌تواند به ترخیص حجم قابل توجهی از کالاها منتهی شود.
 • تصمیمات مهم دولت در زمینه ارزی تصمیمات مهم دولت در زمینه ارزی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اقتصادآنلاین، در جلسه فوق العاده ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور با اتخاذ تصمیمات ویژه در حوزه تجارت خارجی و مسائل ارزی مرتبط با آن، تسهیلات بیشتری برای تشویق صادرات و استفاده از منابع ارزی جهت تامین ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی ایجاد شد.
 • عید سعید غدیرخم مبارک عید سعید غدیرخم مبارک عید سعید غدیرخم مبارک
 • تحلیل روند قیمتی پلی اتیلن سبک خطی در بازارهای جهانی تحلیل روند قیمتی پلی اتیلن سبک خطی در بازارهای جهانی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، پلی اتیلن سبک خطی آسیا ناشی از رشد قیمتی قراردادهای آتی نفت خام هفتگی با افزایش روبرو شده است.
 • تحلیل روند قیمتی پی وی سی در بازارهای جهانی تحلیل روند قیمتی پی وی سی در بازارهای جهانی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، در پی انتظار بازار برای مشخص شدن جهت قیمتی PVC قبل از اتخاذ موقعیت خرید، قیمت ها نسبت به هفته قبل بدون تغییر ماند.
 • واردات در مقابل صادرات غیر لغو شد واردات در مقابل صادرات غیر لغو شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس بسته جدید بازگشت ارز صادراتی، همه صادرکنندگان مکلف هستند ارز خود را در سامانه نیما عرضه کنند، ظاهرا این تغییر به دلیل برخی تخلفات در حوزه لاشه فروشی پروانه‌ های صادراتی انجام شده است.
 • ۵ / ۱ میلیون شغل تلف شد ۵ / ۱ میلیون شغل تلف شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، اولین گزارش رسمی از تاثیر کرونا بر اشتغال و بیکاری نشان می‌دهد که نزدیک به یک‌ونیم میلیون شغل در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته تلف شده است.
 • بازار نانولوله‌های کربنی در سال ۲۰۲۶ بیش‌از ۱۳٫۶ میلیارد دلار است بازار نانولوله‌های کربنی در سال ۲۰۲۶ بیش‌از ۱۳٫۶ میلیارد دلار است به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل ار پایگاه خبری فناوری نانو، تخمین‌زده می‌شود که بازار نانولوله‌های کربنی با رشد بیش از ۱۵ درصدی از ۴٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به رقم ۱۳٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۶ برسد.
 • تزریق اتیلن پتروشیمی ایلام به خط لوله اتیلن غرب از مرداد ماه تزریق اتیلن پتروشیمی ایلام به خط لوله اتیلن غرب از مرداد ماه به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت: همزمان با تولیدی شدن اتیلن در این مجتمع پتروشیمی تزریق این محصول به خط لوله اتیلن غرب از مرداد ماه آغاز خواهد شد.
 • برنامه ریزی هلدینگ پتروفرهنگ برای توسعه هدفمند صنعت پتروشیمی برنامه ریزی هلدینگ پتروفرهنگ برای توسعه هدفمند صنعت پتروشیمی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ گفت: با تولیدی شدن چندین طرح پتروشیمی در سال های آتی به دنبال توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش هستیم.
 • برنامه جدید 10 ساله آلبرتا کانادا برای اجرای طرح‌های پتروشیمی برنامه جدید 10 ساله آلبرتا کانادا برای اجرای طرح‌های پتروشیمی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، استان آلبرتا کانادا از یک برنامه 10 ساله تامین مالی با استفاده از درآمدهای عمومی (بودجه عمومی از طریق کمک‌های مالی Grants) برای سرمایه‌گذاری در اجرای طر‌ح‌های پتروشیمی خبرداد.
 • رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایرنا، در نشست ویدئو کنفرانس مشترک ایران با پنج کشور اتحادیه اوراسیا و وزیر تجارت این اتحادیه، آمار تجارت ایران و کشورهای عضو از ابتدای اجرای موافقتنامه تا انتهای خردادماه با رشد ۱۴ درصدی مواجه شده است.
 • برنامه ریزی برای افزوده شدن محصولات آروماتیک سنگین به سبد فروش صادراتی پتروشیمی نوری برنامه ریزی برای افزوده شدن محصولات آروماتیک سنگین به سبد فروش صادراتی پتروشیمی نوری به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: از جمله مهمترین برنامه های آتی این مجتمع پتروشیمی، برگزاری مناقصه پروژه زیروفلرینگ، افزایش سرمایه به میزان ۲۰۰ درصد و اضافه شدن محصولات آروماتیک سنگین به سبد فروش صادراتی است.
 • انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از دفتر سرمایه‌گذاری و تامین مالی وزارت صنعت، 2500 میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن منتشر می شود.
 • بحران صنعت پالایشگاهی در بحبوحه افزایش قیمت نفت بحران صنعت پالایشگاهی در بحبوحه افزایش قیمت نفت به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، هر اتفاقی که در این برهه زمانی برای صنعت پالایش نفت بیفتد، تأثیرات مخربی بر سایر بخش های صنعت انرژی می گذارد. پالایشگاههای چند میلیارد دلاری برای هزاران نفر شغل ایجاد می کنند و در حال حاضر موجی از تعطیلی ها و ورشکستگی ها این مشاغل را تهدید می کنند.
 • عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین مولاخواه از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است.
 • افزایش 90 درصدی رشد تولید در پتروشیمی کارون افزایش 90 درصدی رشد تولید در پتروشیمی کارون به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، مدیرعامل پتروشیمی کارون با اشاره به رفع تنگناهای تولید در این شرکت اظهار داشت: این شرکت در سه ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه پارسال، بیش از ۹۰ درصد افزایش تولید داشته است.
اعضای انجمن