اخبار داخلی

 • عید سعید غدیرخم مبارک عید سعید غدیرخم مبارک عید سعید غدیرخم مبارک
 • تحلیل روند قیمتی پلی اتیلن سبک خطی در بازارهای جهانی تحلیل روند قیمتی پلی اتیلن سبک خطی در بازارهای جهانی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، پلی اتیلن سبک خطی آسیا ناشی از رشد قیمتی قراردادهای آتی نفت خام هفتگی با افزایش روبرو شده است.
 • تحلیل روند قیمتی پی وی سی در بازارهای جهانی تحلیل روند قیمتی پی وی سی در بازارهای جهانی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، در پی انتظار بازار برای مشخص شدن جهت قیمتی PVC قبل از اتخاذ موقعیت خرید، قیمت ها نسبت به هفته قبل بدون تغییر ماند.
 • واردات در مقابل صادرات غیر لغو شد واردات در مقابل صادرات غیر لغو شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس بسته جدید بازگشت ارز صادراتی، همه صادرکنندگان مکلف هستند ارز خود را در سامانه نیما عرضه کنند، ظاهرا این تغییر به دلیل برخی تخلفات در حوزه لاشه فروشی پروانه‌ های صادراتی انجام شده است.
 • ۵ / ۱ میلیون شغل تلف شد ۵ / ۱ میلیون شغل تلف شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، اولین گزارش رسمی از تاثیر کرونا بر اشتغال و بیکاری نشان می‌دهد که نزدیک به یک‌ونیم میلیون شغل در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته تلف شده است.
 • بازار نانولوله‌های کربنی در سال ۲۰۲۶ بیش‌از ۱۳٫۶ میلیارد دلار است بازار نانولوله‌های کربنی در سال ۲۰۲۶ بیش‌از ۱۳٫۶ میلیارد دلار است به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل ار پایگاه خبری فناوری نانو، تخمین‌زده می‌شود که بازار نانولوله‌های کربنی با رشد بیش از ۱۵ درصدی از ۴٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به رقم ۱۳٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۶ برسد.
 • تزریق اتیلن پتروشیمی ایلام به خط لوله اتیلن غرب از مرداد ماه تزریق اتیلن پتروشیمی ایلام به خط لوله اتیلن غرب از مرداد ماه به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت: همزمان با تولیدی شدن اتیلن در این مجتمع پتروشیمی تزریق این محصول به خط لوله اتیلن غرب از مرداد ماه آغاز خواهد شد.
 • برنامه ریزی هلدینگ پتروفرهنگ برای توسعه هدفمند صنعت پتروشیمی برنامه ریزی هلدینگ پتروفرهنگ برای توسعه هدفمند صنعت پتروشیمی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ گفت: با تولیدی شدن چندین طرح پتروشیمی در سال های آتی به دنبال توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش هستیم.
 • برنامه جدید 10 ساله آلبرتا کانادا برای اجرای طرح‌های پتروشیمی برنامه جدید 10 ساله آلبرتا کانادا برای اجرای طرح‌های پتروشیمی به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، استان آلبرتا کانادا از یک برنامه 10 ساله تامین مالی با استفاده از درآمدهای عمومی (بودجه عمومی از طریق کمک‌های مالی Grants) برای سرمایه‌گذاری در اجرای طر‌ح‌های پتروشیمی خبرداد.
 • رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا رشد ۱۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایرنا، در نشست ویدئو کنفرانس مشترک ایران با پنج کشور اتحادیه اوراسیا و وزیر تجارت این اتحادیه، آمار تجارت ایران و کشورهای عضو از ابتدای اجرای موافقتنامه تا انتهای خردادماه با رشد ۱۴ درصدی مواجه شده است.
 • برنامه ریزی برای افزوده شدن محصولات آروماتیک سنگین به سبد فروش صادراتی پتروشیمی نوری برنامه ریزی برای افزوده شدن محصولات آروماتیک سنگین به سبد فروش صادراتی پتروشیمی نوری به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: از جمله مهمترین برنامه های آتی این مجتمع پتروشیمی، برگزاری مناقصه پروژه زیروفلرینگ، افزایش سرمایه به میزان ۲۰۰ درصد و اضافه شدن محصولات آروماتیک سنگین به سبد فروش صادراتی است.
 • انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از دفتر سرمایه‌گذاری و تامین مالی وزارت صنعت، 2500 میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن منتشر می شود.
 • بحران صنعت پالایشگاهی در بحبوحه افزایش قیمت نفت بحران صنعت پالایشگاهی در بحبوحه افزایش قیمت نفت به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، هر اتفاقی که در این برهه زمانی برای صنعت پالایش نفت بیفتد، تأثیرات مخربی بر سایر بخش های صنعت انرژی می گذارد. پالایشگاههای چند میلیارد دلاری برای هزاران نفر شغل ایجاد می کنند و در حال حاضر موجی از تعطیلی ها و ورشکستگی ها این مشاغل را تهدید می کنند.
 • عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین مولاخواه از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است.
 • افزایش 90 درصدی رشد تولید در پتروشیمی کارون افزایش 90 درصدی رشد تولید در پتروشیمی کارون به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، مدیرعامل پتروشیمی کارون با اشاره به رفع تنگناهای تولید در این شرکت اظهار داشت: این شرکت در سه ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه پارسال، بیش از ۹۰ درصد افزایش تولید داشته است.
 • برخورد با صادرکنندگان متخلف در بازگشت ارز آغاز شد برخورد با صادرکنندگان متخلف در بازگشت ارز آغاز شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایسنا بر خورد با صادرکنندگان متخلف در بازگشت ارز آغاز شد.
 • کمک 500 میلیارد ریالی شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای مقابله با کرونا کمک 500 میلیارد ریالی شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای مقابله با کرونا به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی 300 میلیارد ریال برای مقابله با شیوع بیماری کرونا اختصاص داده بود که این مبلغ به طور کامل هزینه شده است و 200 میلیارد ریال دیگر نیز تصویب شده است.
 • رکورد نیما، صعود پلیمرها رکورد نیما، صعود پلیمرها به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایسپیا، شبح افزایش بهای ارز نه تنها دست از سر بازار محصولات پتروشیمیایی‌ها برنداشته بلکه با اثرگذاری مستقیم بر نرخ‌های پایه، سیگنالی رسمی را برای رشد قیمت‌ها به همراه آورده است. این روند کلی در شرایطی تجربه شد که بازار پیش از اعلام قیمت‌های پایه با فرض افزایشی بودن آن، رشد قیمت‌ها را در دستور کار خود قرار داد تا یک بازار افزایشی از دو مسیر سیگنال‌های رسمی و غیررسمی تجربه شود.
 • نشست مجمع عمومی سالیانه مجمع تشکل های دانش بنیان برگزار شد نشست مجمع عمومی سالیانه مجمع تشکل های دانش بنیان برگزار شد به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از روابط عمومی مجمع تشکل های دانش بنیان ایران، یکشنبه 15 تیر ماه پیرو روال هر سال مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات بازرس و همچنین انتخابات دو عضو علی البدل هیات مدیره مجمع تشکلهای دانش بنیان ایران برگزار شد.
 • کاهش تقاضای PET به دلیل ویروس کووید-۱۹ کاهش تقاضای PET به دلیل ویروس کووید-۱۹ به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از گروه بسپار/ایران پلیمر، سوزان مایر، از تحلیلگران حوزه ی پتروشیمی، در یکی از آخرین مقالات خود بیان کرد: پلی اتیلن ترفتالات (PET) از جمله پلاستیک هایی است که بیش از سایر مواد در بسته بندی آب و سایر نوشیدنی ها و مواد غذایی استفاده می شود و میزان مصرف این مواد از الگوی خاصی پیروی می کند.
اعضای انجمن