ارسال پاسخ

imbpa.com مقاله امید کوشکی در اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، امید کوشکی رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، در روز اول کنفرانس و در سالن اصلی دو مقاله ارائه نمود که مورد استقبال گسترده مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، امید کوشکی رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، در روز اول کنفرانس و در سالن اصلی دو مقاله ارائه نمود که مورد استقبال گسترده مخاطبان قرار گرفت. مقاله اول ایشان به نیابت از امیر کرباسی از شرکت Sampoltek فنلاند ارائه شد و مقاله دوم ایشان با عنوان نوآوری های مستربچ و کامپاند در تولیدلوله های پلیمری استاندارد در سالن اصلی و با حضور دکتر نازکدست، دکتر معصومی و آقای صحاف در پنل این بخش به سمع حضار در سالن رسید. 

امید کوشکی، رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران در نخستین سخنرانی بخش نوآوری های مستربچ و کامپاند با معرفی صنعت مستربچ و کامپاند، این صنعت را مکمل مواد اولیه پتروشیمی عنوان کرد و مقاله خود را با چالشهای کیفیتی در صنعت لوله و اتصالات آغاز نمود. کوشکی با ارائه نتایج مطالعه شرکت آمریکایی Madison Group بر روی 5000 نقیصه در تولید لوله و اتصالات گفت:" نتایج حاصله از این مطالعه نشان می دهد 45 درصد مشکلات ناشی از انتخاب نادرست مواد اولیه در تولید لوله و اتصالات پلیمری است که با کمک گرفتن از تولیدکننده مستربچ و کامپاند می توان نقیصه را مرتفع کرد. 20 درصد ناشی از طراحی نادرست قطعه، 20 درصد ناشی از اشکال در فرایند تولید و 15 درصد نقص های به وجود آمده مربوط به خطای مصرف کننده نهایی ست."

کوشکی با ارائه مثال ها و نمونه هایی از دلایل به وجود آمدن ترک و نقیصه در لوله و اتصالات، راه حل های مستربچ و کامپاند برای هر مورد را تشریح کرد. مستربچ های آنتی UV، مستربچ های کمک فرآیند، مستربچ های آنتی اکسیدانت، آلیاژسازی و مستربچ های کامپکت، مستربچ های Silent، مستربچ های تاخیر انداز شعله و مستربچ های ضد جوندگی موش ها از جمله راه حل های ارائه شده توسط رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران برای رفع نقایص موجود در تولید لوله ها و اتصالات بود.

کوشکی در پایان این بخش از مقاله خود گفت:" همکاران من در صنعت مستربچ و کامپاند، آمادگی دارند برای تک تک مشکلات صنعت لوله و اتصالات در کنار شما باشند و مواد پتروشیمی مورد مصرف شما را بهبود بخشند و توسعه دهند. "

 وی با اشاره به ظرفیت صنعت مستربچ و کامپاند گفت:" در صنعت مستربچ و کامپاند حدود 500 شرکت پروانه بهره برداری با ظرفیتی معادل 3 میلیون تن اخذ کرده اند. طی 8 سال گذشته حدود 200 شرکت به مجموعه تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند افزوده شده است که نشان می دهد:1- تقاضا بر روی این محصول وجود داشته که بخش خصوصی حاضر به سرمایه گذاری در این صنعت شده است. 2- این صنعت، صنعت جوانی ست و اغلب همکاران من فارغ التحصیلان پلیمر از دانشگاه های مختلف هستند و آمادگی دارند برای تک تک چالش ها و مشکلاتی که صنایع تکمیلی دارند، در کنارشان باشند و راه حل های کارآمد ارائه نمایند."

وی در پایان سخنان خود با اشاره به جلسات متعددی که در وزارت صنعت، معدن، تجارت با موضوع نهضت ساخت داخل به انجام رسیده است، گفت:" طی این جلسات مقرر شد تا پایان شهریور ماه میز ساخت داخل برای صنعت مستربچ و کامپاند برگزار شود. تمام مصرف کنندگان که نیازهای شان را از طریق واردات برطرف می کنند و تمام تولیدکنندگان صنعت مستربچ و کامپاند، دور یک میز خواهند نشست. تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند آمادگی دارند برای رفع تمامی این نیازها، تلاش و همت خویش را با استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده و انجام تحقیقات گسترده به کار گیرند."

امید کوشکی در انتها افزود:" ما در انجمن تولیدکنندگان متسربچ و کامپاند، دست تمامی تولیدکنندگان لوله و اتصالات را برای توسعه همکاری می فشاریم. طی ماه های آینده مراودات و مکاتبات بیشتری با هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن خواهیم داشت. هر یک از تولیدکنندگان لوله و اتصالات و مشتریان شما در صورت مواجهه با نیازهای جدید، آن را به انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند منتقل نمایند. ما تمام تلاش خود را از طریق انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به کار خواهیم بست تا در سریع ترین زمان ممکن، راه حل های کارآمد و عملیاتی برای نیازهای شما ارائه نماییم."


 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اعضای انجمن