ارسال پاسخ

imbpa.com تحولات رشد اقتصادی ایران طی سال‎های ۱۳۹۸- ۱۳۹۱ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۳۶
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از معاونت بررسى‌هاى اقتصادى اتاق بازرگانى، صنايع، معادن و كشاورزى تهران، مرکز آمار ایران، جدیدترین آمارهای خود از رشد اقتصادی کشور را منتشر کرده که براساس آن اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۸، با رشد منفی ۷ درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از معاونت بررسى‌هاى اقتصادى اتاق بازرگانى، صنايع، معادن و كشاورزى تهران، مرکز آمار ایران، جدیدترین آمارهای خود از رشد اقتصادی کشور را منتشر کرده که براساس آن اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۸، با رشد منفی ۷ درصدی همراه بوده است.  این رشد اقتصادی منفی در ادامه روندی بوده که از سال ۱۳۹۷ شروع شده است.

از منظر فعالیت‌ها، دلیل عمده رشد منفی ۷ درصدی اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۸، کاهش ارزش افزوده فعالیت «استخراج نفت و گاز طبیعی» است. در این سال، ارزش افزوده این فعالیت نسبت به سال ۱۳۹۷ افت ۳۵ درصدی را تجربه کرده که با این میزان افت، حدود ۶.۵ واحد درصد از رشد اقتصادی منفی ۷ درصدی کشور در این سال را به خود اختصاص داده است.

از منظر هزینه اقلام نهایی هم عامل مسلط افت رشد اقتصادی سال ۱۳۹۷، کاهش «خالص صادرات کالاها و خدمات» با مشارکت ۳ واحد درصدی بوده است.

 

 لینک دریافت فایل کامل گزارش:

http://www.tccim.ir/Images/Docs/1255.pdf

فایل pdf این گزارش را می توانید از اینجا دانلود کنید.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اعضای انجمن