ارسال پاسخ

imbpa.com عرضه ۷۰۰میلیون دلار در بازار ارز طی یک هفته گذشته ۱۲ تير ۱۳۹۹ ۱۶:۴۵
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران،درحالی سوداگران ارزی در تلاش برای تشدید نوسانات ارزی هستند که از سه‌شنبه هفته قبل تا امروز بیش از ۷۰۰میلیون دلار از سوی بازارساز وارد بازار شده که خریدار چندانی هم نداشته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران،درحالی سوداگران ارزی در تلاش برای تشدید نوسانات ارزی هستند که از سه‌شنبه هفته قبل تا امروز بیش از ۷۰۰میلیون دلار از سوی بازارساز وارد بازار شده که خریدار چندانی هم نداشته است.

همزمان با تشدید نوسانات ارزی در بازار و ثبت رکوردهای جدید برای دلار، بازارساز با عرضه سنگین مانع از سوداگری بیشتر دلال‌ها و سوداگران ارزی شد.

از هفته قبل تا کانون بازارساز بیش از ۷۰۰ میلیون دلار وارد بازار کرده است که اتفاقاً خریدار چندانی نیز برای این ارزها وجود نداشته است و جالب‌تر اینکه عرضه‌های سنگین بازارساز اختلاف چشم‌گیری با قیمت‌های اعلامی برای ارز در فضای مجازی دارد.

اطلاعات دریافتی از میزان عرضه ارز از سوی بازارساز در روز جاری بیانگر آن است که تا ظهر امروز ۱۱۰ میلیون دلار با نرخ ۱۸ هزار و ۸۵۰ تومان عرضه شده که از این میزان ۳/۷ میلیون دلار معامله شده است.

همچنین ۱.۷ میلیون یورو با نرخ ۲۱ هزار تومان نیز از صبح امروز از سوی بازارساز عرضه شده که از این میزان ۳۳۰ هزار یورو معامله شده است؛ گفتنی است نرخ فروش دلار و یورو نسبت به دیروز ۵۰ تومان کاهش یافته است.

 بررسی‌های صورت‌گرفته از معاملات ارزی در بازار ارز تهران حاکی از آن است که تقاضای خرید به‌طور چشم‌گیری در نرخ‌های اعلامی در کانال‌ها به‌شدت کاهش یافته است و نرخ معاملات در بازار رسمی به‌مراتب پایین‌تر می‌باشد.

گفتنی است، بازارساز از روز سه‌شنبه تا ظهر پنج‌شنبه هفته گذشته بیش از ۱۸۰ میلیون دلار در بازار عرضه داشته است، ضمن اینکه روز شنبه ۷۱ میلیون دلار، یکشنبه ۱۲۰ میلیون دلار، دوشنبه ۱۲۰ میلیون دلار، سه‌شنبه ۱۰۰ میلیون دلار و امروز ۱۱۰ میلیون دلار عرضه ارز داشته است.

بعد از ثبت رکوردهای بالا در بازار ارز و عبور دلار از کانال ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان با ورود بازارساز به بازار قیمت‌ها تغییر جهت داد و با سیر نزولی همراه شد.

صرافی‌ها و فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند عرضه‌های ارز از سوی بازارساز در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و همین امر سبب کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد. نکته مهم در بازار ارز این است که در روزهای اخیر خریداری در بازار وجود نداشته و تعداد فروشنده‌ها بسیار بیشتر از خریداران است؛ تشدید نوسانات و ورود بازارساز به بازار موجب شده است فروشنده‌ها بیشتر شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن