ارسال پاسخ

imbpa.com معیارهای تشخیص ظروف یکبار مصرف استاندارد ۱۳ تير ۱۳۹۹ ۰۱:۰۳
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، علیرضا میربلوک دبیر کل خانه صنعت و معدن تهران در رادیو اقتصاد گفت:"اگر ظروف پلاستیکی درست بازیافت شود، برای کشور ثروت آفرینی می کند."

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از اینپیا، علیرضا میربلوک دبیر کل خانه صنعت و معدن تهران در رادیو اقتصاد گفت:"اگر ظروف پلاستیکی درست بازیافت شود، برای کشور ثروت آفرینی می کند."

مهندس علیرضا میربلوک در گفت و گو با رادیو اقتصاد معیارهای تشخیص ظروف یکبارمصرف استاندارد را برشمرد. فرازهایی از سخنان وی در این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

حمله های زیادی به ظروف یک بار مصرف می شود اما مساله این است که اگر این همه ظروف پلاستیکی ضرر داشته و هیچ نیاز مصرفی نبود دیگر این تعداد کارخانه تولید کننده در کشور نداشتیم.

برای مصرف ظروف یکبار مصرف توصیه هایی وجود دارد که مردم باید آن‌ها را رعایت کنند:

۱_ ظروف یکبار مصرف از تولیدکننده هایی تهیه شود که از مواد استاندارد استفاده کرده، مورد تایید وزارت بهداشت و دارای سیب سبز سلامت است.

۲_ از ظروفی استفاده شود که ترجیحا بی رنگ باشد.

۳_ خود ظروف بوی تند نداشته باشد

وقتی نوشیدنی و مایعات درون آن ریخته می شود بو و طعم آن عوض نشود.

۴_ حتی با وجود داشتن نشان سیب سلامت وزارت بهداشت، به هیچ عنوان غیر پلمب نباشد و حتما در کیسه های در بسته خریداری شود. بهتر است مردم به مقدار مصرف آن لحظه نخرند بلکه به مقداری بخرند که از بسته پلمب کارخانه خارج نشده باشد.

 

  • انواع ظرف یکبار مصرف از نظر مواد اولیه:

در خانواده پلیمرها ۵ طبقه پی وی سی، پت، پلی استایرن، پلی اتیلن و پروپیلن وجود دارد که دو مورد آخر یعنی پلی اتیلن و پروپیلن هیچ محدودیت مصرف دمایی ندارند.

جنس پت بیشتر برای نوشیدنی ها استفاده می شود که نباید در فریزر یا در نعرض نور آفتاب قرار بگیرد.

اما برخی از این پلیمرها مثل پلی اتیلن و پت محدودیت دمایی ندارند.

پلی استایرن همان ظروفی است که ترد است و زیر دست با صدا می شکند و اکثرا شفاف یا گاهی شیری رنگ هستند که دارای ۳ محدوده  دمایی تا ۴۰درجه، ۴۰ تا ۷۰ درحه و بالای ۷۰ درجه است.

این مواد تا کمتر از ۴۰ درجه حرارت مشکلی ندارند، از ۴۰ تا ۷۰ درجه به مدت ۲ ساعت و بعد از آن تا ۱۵ دقیقه را می توانند تحمل کنند.

برای کاهش آسیب ظروف به محیط زیست یا بدن انسان بهتر است توصیه ها و معیارهای استاندارد ظروف رعایت شود.

برای مثال نوشیدنی هایی تهیه شود که در ظروف بی رنگ است.

ما نباید ظروفی که کاملا گیاهی نیستند به عنوان ظروف یکبار مصرف گیاهی به مردم معرفی کنیم.  

در خصوص آسیب ظروف پلاستیکی به طبیعت اینکه کسی ظرف پلاستیکی را در طبیعت رها می کند به محیط زیست اهمیت نمی دهد، اشتباه می کند در حالی که اگر این موارد رعایت شده و بازیافت به صورت صحیح انجام شود اتفاقا می تواند برای کشور ثروت آفرینی کند.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد