ارسال پاسخ

imbpa.com عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است ۱۷ تير ۱۳۹۹ ۱۶:۱۲
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین مولاخواه از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین مولاخواه از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: عرضه محصولات پتروشیمی خارج از شبکه تعریف شده ممنوع است.

محمد حسین مولاخواه از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، گفت: به دنبال التهابات چند ماه گذشته در بازار پی وی سی و رقابت بالای محصولات مذکور در بورس کالا و گزارشات واصله متأسفانه مشاهده شده، فعالیت واسطه گران و دلالان محصولات پتروشیمی بالاخص کالای پی وی سی در فضای مجازی گسترش یافته و علناً"مواد اولیه که بعضاً"از جمله محصولات دارای کمبود و پر تقاضا در بورس است از قبیل پی وی سی، برای خرید و فروش در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی آگهی و عرضه می‌شود. وی همچنین ادامه داد: مضافاً" تعداد دیگری از این سایت‌ها با عناوینی همچون «جهت اطلاع» قیمت‌های منتسب به بازار آزاد را که اختلاف فاحشی با قیمت‌های بورس داشته را به صورت روزانه بروز رسانی کرده و با ایجاد فضای روانی بر التهاب بازار دامن زده اند.

مولاخواه با اشاره به اهمیت و سهمیه بندی محصولات پتروشیمی تصریح کرد: بنا بر دستورالعمل ستاد تنظیم بازار تمامی واحدهای تولیدی خریدار مواد اولیه پتروشیمی ملزم به استفاده مواد خریداری شده در خطوط تولید بوده و هرگونه خرید، فروش، واگذاری و جایگزینی محصولات پتروشیمی خریداری شده از بورس در بازار و سایت‌های اینترنتی و فضای مجازی و همچنین حمل مواد اولیه خریداری شده، به محلی غیر از نشانی کارخانه مندرج در پروانه بهره برداری مربوطه تحت هر عنوانی از نظر این سازمان مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه محسوب گردیده و مشمول مجازات قانونی می‌شود.

وی با اشاره به این که حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه سازمان حمایت قرار دارد، یادآور شد: طی ابلاغیه‌ای به تشکل‌ها و تعاونی‌ها خواستار رعایت ضوابط فوق الذکر، خرید و اختصاص سهمیه براساس تولید واقعی، مصرف سهمیه‌های دریافتی صرفاً"در خط تولید، ثبت اطلاعات تولید در سامانه بهین یاب و ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مورد تاکید قرار گرفت.

این مقام مسئول هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از سو استفاده برخی از افراد سودجو و همچنین عرضه خارج از شبکه محصولات پتروشیمی به خصوص پی وی سی ذکر کرد.

وی از مردم درخواست کرد تا در صورت مشاهده نگهداری و فروش غیر مجاز محصولات پتروشیمی بالاخص مواد پی وی سی تولید داخل مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا از طریق سامانه www.124.ir در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد