ارسال پاسخ

imbpa.com بحران صنعت پالایشگاهی در بحبوحه افزایش قیمت نفت ۱۷ تير ۱۳۹۹ ۱۶:۱۵
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، هر اتفاقی که در این برهه زمانی برای صنعت پالایش نفت بیفتد، تأثیرات مخربی بر سایر بخش های صنعت انرژی می گذارد. پالایشگاههای چند میلیارد دلاری برای هزاران نفر شغل ایجاد می کنند و در حال حاضر موجی از تعطیلی ها و ورشکستگی ها این مشاغل را تهدید می کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران،  هر اتفاقی که در این برهه زمانی برای صنعت پالایش نفت بیفتد، تأثیرات مخربی بر سایر بخش های صنعت انرژی می گذارد.  پالایشگاههای چند میلیارد دلاری برای هزاران نفر شغل ایجاد می کنند و در حال حاضر موجی از تعطیلی ها و ورشکستگی ها این مشاغل را تهدید می کنند.

  پالایشگاه های بزرگ دنیا که روی هم رفته بیش از دو تریلیون دلار نفت در سال گذشته پالایش کردند، عبارتند از غول هایی مانند اکسون موبیل و رویال داچ شل. شرکت های بزرگی هم در آسیا وجود دارند مثل سینوپک چین و شرکت ملی نفت هند و همچنین شرکت های مستقلی مثل ماراتون پترولیوم و والرو انرژی.

مشکل پالایشگاههای نفت این است که آنچه آنها را از بین می برد، همان دارویی است که سایر بخش های صنعت نفت را سرپا نگه می دارد. وقتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جنگ نفتی بین عربستان و روسیه میانجیگری کرد و باعث بسته شدن قرارداد تاریخی کاهش تولید شد، توانست صنعت شیل آمریکا در تگزاس، اوکلاهاما و داکوتای شمالی را نجات دهد ولی پالایشگاه‌ها را تحت فشار قرار داد.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد