ارسال پاسخ

imbpa.com سخنرانی کوشکی و زکایی در اولین همایش زنجیره ارزش پلی اتیلن ۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، اولین همایش زنجیره ارزش پلی اتیلن در روزهای 12 و 13 مهرماه به صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، اولین همایش زنجیره ارزش پلی اتیلن در روزهای 12 و 13 مهرماه به صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد. 

شایان ذکر است، امید کوشکی،رییس هیات مدیره و سعید زکایی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاندهای پلیمری در این رویداد به سخنرانی خواهند پرداخت. 

پلی اتیلن بزرگترین عضو خانواده مهم پلی الفین ها و متداول ترین پلاستیک مصرفی در جهان است و عرضه و تقاضای آن عموماً در سه گرید پلی اتیلن سنگین (HDPE)، پلی اتیلن سبک (LDPE) و پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) می باشد. پلی اتیلن ها با ظرفیت بیش از 110 میلیون تن در سال 2018 و پیش بینی متوسط رشد تقاضای بیش از 4 % تا سال 2028 بیشترین سهم در بازار عرضه و تقاضای پلیمرها را دارد. در بین پلی اتیلن ها، HDPE با سهم 45% بیشترین تولید و تقاضا را داشته و پس از پلی پروپیلن، در رتبه دوم قرار دارد.
ظرفیت کل پلیمری ایران معادل 8.2 میلیون تن است که قریب به 60% آن – 4.8 میلیون تن در سال - را پلی اتیلن به خود تخصیص داده است که نشان از اهمیت تقاضای این محصول و برنامه ریزی برای آن را دارد. در حال حاضر، سهم ایران از ظرفیت پلی اتیلن منطقه خاورمیانه و جهان بترتیب 20% و 4% میباشد.
در حال حاضر تولید پلی اتیلن کشور بیش از 4 میلیون تن است که قریب به 3 میلیون تن آن صادر می گردد. دوبرابر بودن میزان صادرات نسبت به مصرف داخلی در حالیست که واردات مصنوعات پلی اتیلن با هزینه های بالا، ضرورت برنامه ریزی توسعه زنجیره ارزش پلی اتیلن جهت ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی در صنعت پتروشیمی، توسعه و اشتغال مولد را بیش از پیش ایجاب می نماید.
هدف از اجرای همایش تخصصی زنجیره ارزش پلی اتیلن "تکنولوژی و کسب و کار" که در روزهای 12و 13مهر ماه 1399 برگزار خواهد گردید ، معرفی تکنولوژی های جدید در صنایع تکمیلی پلی اتیلن و نحوه تامین آن ، دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان در توسعه و بومی سازی تکنولوژی ، بررسی راههای تولید گریدهای نوین پلی اتیلن، فرصتهای زنجیره ارزش و صنایع تکمیلی این صنعت بر اساس مزیتهای رقابتی موجود ، نقش کامپاندهای پلی اتیلن در صنایع مختلف، بررسی چالش های صنعت پلی اتیلن و ارائه راهکارهای قابل اجرا، می باشد.
همایش در سه بخش 1) سخنرانی و ارائه مقالات، 2) میزگردهای تخصصی و 3) نمایشگاه جانبی برگزار میشود. شرکت کنندگان این همایش، متخصصین همین حوزه و نیز شرکت ها و افراد تاثیرگذار صنعتی اعم از خصوصی یا دولتی خواهند بود تا بتوان در انتهای همایش دستاوردی محسوس و قابل اجرا برای این صنعت ارائه داد. نمایشگاه جانبی این همایش، مکانی برای نمایش توانمندی شرکتهای معظم خواهد بود و در این رویداد علمی ، دستاوردهای خود را در معرض اطلاع عموم قرار دهند. این همایش، فرصتی را فراهم خواهد آورد تا شرکتهای توانمند داخلی بتوانند با استفاده از آن به توسعه کسب و کار خود اقدام نمایند.

کاتالوگ این رویداد را از اینجا دانلود کنید

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن