ارسال پاسخ

imbpa.com استفاده از تجربه افراد آگاه علمی و شرکت های دانش محور ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۸
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، شرکت نانو پویش کیمیا با استقرار در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال 1388 فعالیت های خود را در زمینه انجام پژوهش، تحقیق و توسعه، بازاریابی، ایجاد دانش فنی، ارائه خدمات مشاوره ای فنی و بازرگانی در پروژه های مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آغاز نموده است

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، شرکت نانو پویش کیمیا با استقرار در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال 1388 فعالیت های خود را در زمینه انجام پژوهش، تحقیق و توسعه، بازاریابی، ایجاد دانش فنی، ارائه خدمات مشاوره ای فنی و بازرگانی در پروژه های مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آغاز نموده است 

 و تاکنون با تولید و تأمین انواع کاتالیست ها، افزودنی ها و مواد اولیه مصرفی در شرکت های پتروشیمی، مستربچ، کامپاند و ارایه خدمات فنی و مهندسی (شامل توسعه، تولید، تأمین و جایگزینی کاتالیست های تحت لیسانس شرکت های اروپایی) و بازرگانی (با اخذ نمایندگی شرکت های معتبر اروپایی، ترکیه ای و چینی) به فعالیت خود ادامه می دهد.  شرکت نانو پویش کیمیا رابطه فنی و بازرگانی بسیار نزدیک و سازنده ای با شرکت های پتروشیمی ایران دارد. و انواع تجهیزات، کاتالیست ها، مواد افزودنی، حلال ها و پراکسیدها را برای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پلیمر (مستربچ و کامپاند) از کشورهای آلمان، ایتالیا، هلند، رومانی، ترکیه، ژاپن، کره، چین، هند و … تأمین کرده است. این شرکت همچنین انواع پلیمر، فروآلیاژ و بیلت را به کشورهای خارجی مانند چین، ترکیه و هند صادر نموده است.

حمایت طلایی از پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری، بهانه ای بود تا با نقی عسلی، رییس هیات مدیره شرکت نانو پویش کیمیا به گفت و گو بنشینیم.

 

           

خود را معرفی فرمایید و گستره فعالیت خود را تشریح نموده، انواع مواد قابل تأمین را اعلام فرمایید.

با سلام، اینجانب نقی عسلی رئیس هئیت مدیره شرکت نانو پویش کیمیا می باشم. شرکت نانو پویش کیمیا در سال 1388 فعالیت های خود را در زمینه های ذیل آغاز نموده است:

 

بازرگانی:

بازرگانی تخصصی در زمینه تأمین مواد اولیه مصرفی در صنعت پتروشیمی، پلیمری و فلزی متمرکز بوده و همکاری نزدیکی با صنایع پتروشیمی برای تأمین افزودنی ها، کاتالیست ها و سایر کالاهای مورد نیاز این صنعت فعالیت
 می نماید. در این راستا نسبت به تأمین کاتالیست برای شرکت های پتروشیمی امیرکبیر، جم، لرستان، مهاباد، شازند، رجال، تبریز، شرکت پلیمر آریاساسول و افزودنی ها شامل آنتی اکسیدان، نمک های استئارات، کمک فرآیند پلیمری،کربن بلک و و سایر کالاها اقدام نموده است.

 

تولید:

در حال حاضر این شرکت تولید کننده کاتالیست واحد 1-بوتن برای شرکت های پتروشیمی جم، امیرکبیر، لرستان و مهاباد می باشد.

 

خدمات:

ارائه خدمات فنی و مهندسی جهت تأمین تکنولوژی برای ساخت کاتالیست، کومونومر و انتقال تکنولوژی واحد پلی اتیلن برای شرکت های پتروشیمی های باختر، توسعه کنگان و پردیس آذربایجان در جریان می باشد.

 

وضعیت تولید در کشور به ویژه در حوزه مستربچ و کامپاند را چگونه ارزیابی می کنید؟

محصولات پلیمری سرانه مصرف عمده ای در صنایع غذایی، لوازم خانگی، خودرو، نساجی، پوشاک و صنایع دیگر دارند و با تحریم و رکود مصرف کمی کاهش می یابد و فکر میکنم این صنعت پویایی خود را داشته و مصرف با رشد روبرو می باشد. باتوجه به کنترل واردات توسط وزارت صمت فرصت مناسبی برای افزایش تولید برای صنایع پلیمری بوده و فضای مناسب برای تولید مهیا می باشد. در حال حاضر مصرف واحد تولیدی برای سرانه صنعت پلی اتیلن در ایران 4/18کیلوگرم که از متوسط خاورمیانه و آسیا بالاتر ولی در صنعت پلی پروپیلن1/9کیلوگرم که از متوسط خاورمیانه و آسیا پایین تر است.

اعضای انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران چه سهمی از کل فعالیت تجاری شما دارند؟

با توجه به فعالیت گسترده این شرکت، شرکت های تولید کننده مستربچ و کامپاند سهم مناسبی حدود 30 درصد از فعالیت تجاری را خواهند داشت. در صنعت مستربچ و کامپاند شرکت ما جوان بوده و سابقه تأمین کمک فرآیند پلیمری، آنتی اکسیدانت و نمک استئارات برای این صنعت وجود دارد و همچنین برنامه ای برای تأمین اکثر افزودنی های مستربچ از شرکت های معتبر خارجی را دارد.

 

با توجه به تحریم، واردات مواداولیه دچار چه بحران هایی بوده است؟

در شرایط تحریمی شرکت های تأمین کننده می توانند پلیمرهای خاص و افزودنی های مورد نظر تولید کننده ها را تامین نموده و از بحران نبود مواد اولیه و افزودنی ها جلوگیری نمایند.

 

تشکیل تعاونی در انجمن به منظور خریدهای کلان برای اعضا را چگونه ارزیابی می کنید؟

تشکیل تعاونی امری معقول بوده ولی در سال های گذشته تعاونی ها نقش اساسی نداشته و می توان با شرکت های تخصصی و ایجاد زنجیره تأمین با تیم های تخصصی  و حرفه ای در حوزه بازرگانی مشکلات تأمین را حل نمود.

 

آیا فعالیت بازرگانی با فقدان LC، SWIFT  و FATF همچنان قابل انجام است؟ با وجود این موانع چگونه قادر به تامین مواد مورد نیاز صنعت هستید؟

فعالیت بازرگانی در حال انجام بوده و هست و نوسانات ارزی گاهی اوقات خسارات سنگینی به تأمین کننده وارد می کند. فقدان راهکاری مانند SWIFT و LC صرفا ریسک تأمین کننده را افزایش داده و این شرکت ها معمولا در خارج از کشور شرکت های خارجی تأسیس نموده تا ریسک را به حداقل برسانند.

راهکارهایی مانند LC بسیار مناسب برای خرید خارجی بوده و تعهد فروشنده را برای تامین کالا افزایش داده و اعتبار اسنادی نقش اساسی در روابط تجاری بین المللی دارد که شرکت های ایرانی محروم از این قابلیت می باشند.

 

پیش بینی شما از آینده و بازار ایران چیست؟

درحال حاضر پیش بینی برای آینده بسیار سخت بوده زیرا ما درحال جنگ اقتصادی با آمریکا و دول غربی هستیم.

 

برنامه های آتی شما در تأمین مواد موردنیاز اعضای انجمن چیست؟

 شرکت ما با توجه به ایجاد ساختار زنجیره تأمین شامل شرکت خارجی تأمین کننده، صرافی، حمل و نقل و ارتباطات خارجی می تواند افزودنی های با کیفیت از شرکت های اروپایی جهت بهبود کیفیت محصولات مستربچ و کامپاند تأمین نماید. شرکت نانو پویش کیمیا یک شرکت دانش محور بوده و می تواند در زمینه های انتقال دانش فنی کمک شایانی به این صنعت نماید.

 

نقش کنفرانس را در پیشبرد اهداف صنعت مستربچ و کامپاند چگونه ارزیابی می کنید؟

 کنفرانس محل ارائه توانمندی های علمی و عملی تولید کنندگان و مراکز علمی مرتبط می باشد و نقش موثری برای تبادل نظر و ارتباط بهتر صنعت و مراکز علمی برای بهبود کیفیت و کمیت محصولات پلیمری می باشد

 

انتظار شما از این کنفرانس که پنجمین دوره را پشت سر می گذارد چیست؟

استفاده از تجربه افراد آگاه علمی و شرکت های دانش محور جهت انتقال تجربه و پیشرفت های این صنعت در راستای بهبود کیفیت و ارائه محصولات دانش بنیان با ارزش افزوده بالا می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن