ارسال پاسخ

imbpa.com پایان خوش ۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۶
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری به صورت آنلاین تحت پلتفرم زوم برگزار شد و رضایت عمده مخاطبان را به دست آورد.

همه چیز مهیای برگزاری پنجمین گردهمایی فعالان صنعت پلیمر در کنفرانس پنجم مستربچ و کامپاندهای پلیمری بود. سالن ها چیده، غرفه ها در حال ساخت، دعوتنامه ها ارسال شده، بسته های پذیرایی آماده، وعده های ناهار تدارک دیده، سخنرانان مهیای ارائه مقالات و....

هیولای میکروسکوپی اما برنامه ای دیگر تدارک دیده بود.

لغو برنامه بدترین سناریوی ممکن برای رویدادی بود که بیشترین تعداد اسپانسر، بیشترین غرفه نمایشگاهی یک کنفرانس و غنی ترین مجموعه مقالات را مهیا کرده بود.

حفظ سلامت مخاطبان، همکاران، سخنرانان و کلیه دست در کاران برگزاری کنفرانس اولویت اصلی هیات مدیره انجمن بود و ضررهای مالی در این شرایط اهمیتی نداشت.

تمام پیش بینی ها مبنی بر از بین رفتن ویروس با گرم شدن هوا با گذشت زمان رنگ می باخت و هر لحظه بر وخامت اوضاع می افزود. به نظر می رسید دنیای کرونایی به دنیای پیش از آن هرگز بازنخواهد گشت و ساختار ها و زیر ساخت هایی جدید در دنیای کرونایی خلق خواهد شد.

برگزاری 3 کارگاه آموزشی در Skyroom  و Adobe Connect  پیش درآمدی بود بر تصمیم بزرگ و شجاعانه انجمن.

هیات مدیره انجمن با مشورت اسپانسرها و غرفه داران، تصمیم نهایی را اعلام کرد: " برگزاری پنجمین کنفرانس به صورت آنلاین"

روند برگزاری نخستین رویداد بزرگ صنعت پلیمر به صورت مجازی آغاز شد. مسیری مبهم و گنگ. زمان بندی حضور بیش از 50 سخنران از کانادا و اروپا تا چین و ژاپن، تعداد مخاطبان، پهنای باند کافی، اختلال اینترنت ، قطعی برق، نحوه اطلاع رسانی و بسیاری چالش های دیگر مسیر را سخت و سخت تر می کرد.

پس از بررسی های شبانه روزی یک تیم متخصص و کارشناس برای اجرای کنفرانس آنلاین انتخاب شد و دغدغه های انجمن تا حدودی بسیاری مرتفع شد.

با تقسیم کار انجام شده، 45 روز طاقت فرسا آغاز شد. هماهنگی با سخنرانان، دعوت از مخاطبان و تبلیغات گسترده برای حضور حداکثری اهالی صنعت پلیمر آغاز شد. انتخاب پلتفرم ZOOM موجب شد هر روز بر تعداد سخنرانان خارجی کنفرانس افزوده شود و برگزاری یک رویداد به واقع بین المللی بیش از پیش مهیا گردد.

....

امروز سوم آبان ماه 99، دو روز از پایان پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری گذشته است و پیام های پر مهر شما، مُهر تاییدی ست بر تصمیم شجاعانه هیات مدیره انجمن در برگزاری مجازی پنحمین رویداد.

این مسیر جدید و نوین اگر چه هنور نتوانسته است جای خالی گفت و گوها و مناسبات حاشیه کنفرانس را پر کند، اما مسیری ست که تا سال ها بسته نخواهد شد و باید منتظر نوآوری های بیشتر و بهره برداری مطلوب تر در این فضا بود.

تطبیق سریع ما با دنیای کرونایی نشان داد که همچنان می توان به فن آوری های نوین برای کنار گذاشتن عادات کهنه اعتماد کرد.

با آرزوی سلامتی برای تمامی همراهان و امید به برگزاری توامان حضوری و مجازی ششمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد