ارسال پاسخ

imbpa.com 53 درصد کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی بندرامام داخلی‌سازی شد ۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۴۹
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، نزدیک به ۵۳ درصد کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی‌سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، نزدیک به ۵۳ درصد کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی‌سازی شده است.

به گزارش نیپنا به نقل از پتروشیمی بندر امام، کمیته ساخت داخل با ساختار و راهبردی نو همسو با اهداف کلان سازمان در سال ۱۳۹۷ در این شرکت شکل گرفت. این کمیته با راهبرد و نقشه راه مشخص و تدوین‌شده همچون توسعه روابط با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های معتبر داخلی، توسعه سیستم‌های ایجاد رقابت سالم، توسعه حق مالکیت معنوی، توسعه روابط با شرکت‌های منطقه به‌منظور دستیابی به اهداف مشترک، توسعه روابط بلندمدت و سودآور با سازندگان معتبر داخل کشور، تقویت و توسعه زیرساخت‌های مرتبط با فرآیند ساخت داخل در محیط داخلی شرکت، توسعه روابط با صنایع بزرگ داخلی با هدف تقویت ایده‌های نوآورانه در بخش‌های ساخت قطعات یدکی، کاتالیست‌ها و کمیکال‌ها فعالیت می‌کند.

فعالیت کمیته ساخت داخل سبب شناسایی ۴۱ هزار و ۲۶۳ قطعه در پتروشیمی بندرامام شد که ظرفیت ساخت داخل را دارند و کمیته ساخت داخل این شرکت بیش از ۱۰ هزار قطعه را داخلی‌سازی کرده است.

در فرآیند واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام ۱۸۷ کاتالیست کاربرد و استفاده دارند که کمیته ساخت داخل شرکت با فعالیت گسترده در بخش بومی‌سازی کاتالیست‌های پلیمری و غیرپلیمری، توانسته تاکنون با مشارکت و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور ۹۹ کاتالیست و کمیکال واحدهای تولیدی شرکت را داخلی‌سازی کند.

با این اقدام‌ها، نزدیک به ۵۳ درصد از کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان شرکت بومی‌سازی شده است.

شایان‌ذکر است که با راهبرد ابلاغی ازسوی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام به کمیته ساخت داخل، چشم‌انداز این کمیته تأمین و بومی‌سازی ۷۰ درصد از مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها و داخلی‌سازی ۴۰ درصد قطعات یدکی مورد نیاز شرکت تا سال ۱۴۰۳ است.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد