ارسال پاسخ

imbpa.com بررسی بازار PET در ماه ژوئن ۱۷ تير ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران، دو عامل گرمای هوای اروپا و برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا تاثیر بسزایی در فروش PET خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران، دو عامل گرمای هوای اروپا و برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا تاثیر بسزایی در فروش PET خواهد داشت.

گرمای زیاد و مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا باعث افزایش فروش نوشیدنی می شود

ژوئن با یک موج گرمای پایدار ، روزهای آفتابی و مسابقات هیجان انگیز فوتبال جام ملت های اروپا مواجه است. تجارت نوشیدنی روزهای پرجنب و جوشی را سپری می کند. به دلیل رفع محدودیت های ویروس کرونا ، فروش نوشیدنی نیز شاهد جهشی چشمگیر بوده است. مردم از خانه بیرون آمده اند و رستوران ها دوباره بازگشایی شده اند. در کنار آب و هوای گرم، مهمانی های خصوصی و رویدادهای عمومی متعدد موجب  افزایش فروش نوشیدنی بوده است. یکی از تولیدکنندگان می گوید: "با این وجود تقاضا برای PET محدود است زیرا بسیاری از مشتریان در انتظار کاهش قیمت PET هستند و در حال حاضر منتظرند تا ببینند بازار چه سمت و سویی خواهد گرفت." با این حال ، کسانی که در ماه های گذشته حداقل خرید را برای از حرکت نیفتادن چرخ های تولید داشتند، دیگر نمی توانند این شیوه را در بهترین فرصت سال به کار گیرند. "برای ما به عنوان تولید کنندگان PET ، رکود فعلی بازار مشکلی ندارد زیرا اکنون می توانیم ذخیره انبارهای خود را بالاببریم و به خوبی برای تقاضای بالای ماه های جولای و آگوست مجهز و آماده باشیم .

اصلاحات در قیمت PET

در حال حاضر اندکی عرضه بیش از حد PET وجود دارد. یکی از فعالان بازار به ما می گوید ،  در حال حاضر بازار یک تصویر درهم ریخته  نشان می دهد. در مقایسه با ماه مِی ، قیمت PET  کاهش یافته است.

در حال حاضر، قیمت های مختلفی بین 1280 تا 1200 یورو / تن ذکر شده است. متوسط قیمت ​​ممکن است در حدود 1240 یورو / تن باشد.

قیمت بالا برای مواد اولیه

از نظر منابع اولیه ، هیچ تغییر قابل توجهی در مقایسه با ماه مه وجود ندارد.  معامله پارازایلین در ماه ژوئن با قیمت 770 یورو بر تن انجام شد. بنابراین در مقایسه با ژوئن ، قیمت پارازایلین تغییری نکرده است. اوضاع در مورد مونواتیلن گلایکول MEG متفاوت است چرا که این ماده نسبت به ماه قبل گران شده است. در ماه ژوئن ، قیمت MEG، 60 یورو / تن افزایش یافته است و در حال حاضر 855 یورو / تن محاسبه شده است. اعمال تعرفه های ضد دامپینگ توسط اتحادیه اروپا بر واردات مونو اتیلن گلایکول (MEG) از ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی ممکن است تاثیر بیشتری بر قیمت MEG بگذارد.

واردات بسیار کم از آسیا

تا آنجا که ممکن است ، تولیدکنندگان PET اروپا بدون PET  آسیایی کار می کنند. هزینه های گزاف و زیاد کانتینر و همچنین کمبود کانتینر از دلایل این امر است. هزینه هایی حدود 13000 دلار آمریکا برای هر کانتینر ذکر شده است. علاوه بر این ، تاخیرهای زیادی در تحویل وجود دارد. چهارمین بندر بزرگ کانتینر جهان ، شنزن-یانتیان در چین ، در اواخر ماه مه به دلیل ویروس کرونا تا حدی بسته شد  که هرج و مرج و تأخیرهای زیادی در تحویل مواد به وجود آورد زیرا کشتی ها نه می توانستند وارد بندر شوند و نه از آن خارج شوند. این موضوع برنامه ریزی را دشوار کرده  و پیش بینی روند پیش رو بسیار دشوار است. علاوه بر این ، PET آسیایی مانند همیشه مقرون به صرفه نیست. قیمت ها بین 1050 تا 1100 دلار آمریکا در هر تن FOB است.

تامین پرک در حال حاضر کم شده است

گلوگاه ها و چالش های بخش پرک ها در حال افزایش است زیرا تعداد بسیار کمی بطری PET مصرف شده دوباره به چرخه باز می گردد. این به نوبه خود منجر به افزایش قیمت ها شده است. قیمت پرک در حال حاضر در حدود 1350 یورو / تن است. می توان فرض کرد که در 4 تا 8 هفته آینده وضعیت بهتر خواهد شد. افزایش تقاضا برای نوشیدنی به این معنی است که پس از یک تأخیر کوتاه ، تعداد بطری های PET مصرف شده ی بیشتری برمی گردند و برای بازیافت در دسترس قرار می گیرند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد