ارسال پاسخ

imbpa.com مزایای اکسترودر چند ماردون ۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ facebook twitter Google+
مهم ترین هدف از توسعه اکسترودر سه ماردون تولید مستربچی است که شامل ذرات نانو برای کاربردهای فیبر مصنوعی باشد.

 

 

ایمپا به نقل از مدیر پروژه (Keimei Plastifizierung Technik) می نویسد: مهم ترین هدف از توسعه اکسترودر سه ماردون تولید مستربچی است که شامل ذرات نانو برای کاربرد فیبر مصنوعی باشد. این کمپانی آلمانی هم اکنون در حال توسعه ماشینی با حداقل سایز است که دارای ماردونی به قطر mm 38 می باشد، و آن را در نمایشگاه K 2016  ارائه خواهد  کرد.کمپانی ذکر شده تاکنون دو نوع ماشین با مقیاس بزرگ تر با نسبت های ال/دی از 20 تا 60 ارائه کرده است.

یک دستگاه ماردون سه گانه مجهز به طراحی ماردون "three-start"می باشد که کمپانی(Keimei Plastifizierung Technik) این طراحی را برای مدل دو ماردون نیز مورد توجه قرار داده است و معتقد است که  این طراحی یک تعادل بهینه بین کارایی ماده روان کننده، خروجی و مصرف انرژی فراهم می آورد. مدیر پروژه این کمپانی می گوید دردستگاه ماردون سه گانه قطع متقاطع انرژی ورودی درون مواد پلیمری فرآوری شده در هر چرخش ماردون در مقایسه با ماردون رایج با طراحی " tow-start"پنجاه درصد بیش تر است.

شکل سه پره دستگاه سه ماردون بر خلاف اکسترودرهای دو ماردون که یک نقطه پیوند در آن ها وجود داشت دارای سه نقطه پیوند میان ماردون ها می باشد. ادغام کارایی ماردون "three-start" و طراحی ماردون سه گانه با نسبت های ال/دی سیستم را قادر می سازد  که نسبت به ماردون دو مارپیچ کوتاه تر شود درعین اینکه ماده نرم کننده پلاستیک مشابهی را دریافت می کنند.

 در دستگاه های سه ماردون میانگین سرعت برش در مجرای جریان به طور قابل ملاحضه ای بالاترازماردون دو مارپیچ می باشد به این دلیل که ارتفاع مجرا کم تر است. با این وجود افزودن سومین ماردون فقدان حجم کانال را از طریق ارتفاع پایین مجرا که مربوط به حداقل سرعت خروجی می شود، جبران می نماید.

از آن جا که زمان نگه داشتن  مواد درون سیلندر بسیار کم است، ادعا می شود اکسترودرها  سه ماردون برای پلیمرهای حساس به گرما ایده آل هستند. و نیز گفته می شود این اکسترودرها به طور خاص برای ادغام پلیمر و پیوند زدن، به علاوه کامپاندینگ و پراکندگی پودر و مواد افزودنی پلیمر مناسب هستند.

 

www.compoundingworld.com

 

 

مترجم:معصومه محمدی

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد