ارسال پاسخ

imbpa.com نسل جدید رنگدانه های (پیگمنت) آلی ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۳۸ facebook twitter Google+
رنگدانه (پیگمنت) EDW مراحل تولید رنگ را ساده تر می کند.

برای ایجاد افکت های قوی در رنگ، رنگدانه های آن باید ریز باشد و به طور مساوی تقسیم گردد. پراکندگی رنگ در فرآیند تولید رنگ های معمول یک گام مهم محسوب می شود.  برای ساده تر کردن این فرآیند  دامنه ای از رنگدانه های آلی به نام EDW ( رنگدانه ای که به آسانی از طریق آب قابل حمل است) توسعه یافته است. با دامنه ای از رنگدانه هایEDW راه حلی فراهم آمده که می تواند در یک مرحله دانه های زائد آسیاب شده را ایجاد واقدام مقدماتی تولید رنگدانه ها را کاهش دهد.

انباشتگی رنگدانه ها نیازمند فرآیندی زمان بر و مرحله پراکندگی آ نها پر هزینه می باشد

در فرآیندهای معمول یکی از مهم ترین چالش ها این است که ذرات  میکروسکوپی رنگدانه ها همانند آهنربا های کوچک به یکدیگر می چسبند. در چنین فرآیندهایی پراکنده ساختن ذرات به طور مساوی در رنگ نیازمند چندین مرحله مانند آسیاب کردن می باشد. فرآیند مذکور زمان بر، گران و نیازمند استفاده از انرژی بیش تر، تکنولوژی و تجهیزات گران تر است.

رنگدانه های EDW سطح اصلاح شده ای دارند که  با مواد افزودنی خاص برای جلوگیری از انباشتگی همراه می گردند. این رنگدانه ها می توانند به همراه یک حلال بدون نیاز به مرحله آسیاب در یک مدت زمان کوتاه تر به سادگی پراکنده شوند و معیار های سازگاری با محیط زیست را در تولید رنگ بهبود بخشند.  همچنین مدت زمان کوتاه این فرآیند میزان مصرف الکتریسیته و تولید فاضلاب را کاهش می دهد. از مزایای این رنگدانه ها صرفه جویی در وقت، هزینه و افزایش ثبات در رنگ می باشد.

 

 

 

www.Clariant.com

 

مترجم: معصومه محمدی

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد