ارسال پاسخ

imbpa.com اکسترودرهای MRS (ماردون درون ماردون) ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ facebook twitter Google+
دراکسترودرهای MRS ( سیستم چند چرخشی) کاربردی برای پردازش نانو ذرات مستربچ فراهم شده است.

 

 ایمپا به نقل از شرکت Gneuss می نویسد:اکسترودر Start  تشابه مبهمی را با اکسترودر MRS (سیستم چند چرخشی) ساخت کشور آلمان آشکار ساخته، که برای پردازش دانه های PET نیز مورد استفاده قرار می گیرد.  گرچه تفاوت های بنیادی نیز وجود دارد. MRS دارای دو بخش تک ماردونی می باشد که قبل و بعد از ماردون خورشیدی قرار می گیرند با این وجود  این اکسترودر دارای هشت ماردون است که در درون شکافی بر روی ماردون مرکزی  قرار گرفته اند و در این قسمت دارای قطر بزرگ تری نسبت  به بخش ها ی اول و آخر می باشد. ماردون های خورشیدی به وسیله چرخ دنده هدایت می شوند و حول محورهای خود می چرخند. طبق گفته  پرنگل مدیر پروژه شرکت، دلیل این امر آن است که طرح های روباز برای خارج شدن بخار بهتر هستند.

 این شرکت هم اکنون  از MRS  برای تولید مستربچی که دارای ذرات نانو باشد کم تر استفاده می کند. تیم توسعه نیز از سیستمی برای تولید کامپاندها بر پایه PC،PET و PP همراه با چند مواد افزودنی متفاوت استفاده می نماید که در پلیمر با عنوان امولسیون و سوسپانسیون معرفی می گردد. " مواد افزودنی با پلیمر ادغام می شوند در نتیجه از طریق اتصال به ساختارهای مولکولی پلیمر بدون از دست دادن تراکم با آن ها هماهنگی ایجاد می کنند. پرنگل همچنین به این موضوع نیز اشاره کرد که نسبت بالایی از ذرات زیر 10 nm باعث بهبود نسبت هایی مانند نسبت گرمایی، الکتریکی، رسانایی، سایندگی و جریان ویژگی ها به طور قابل توجهی می گردند."

این سیستم شکلی مانند یک آبشار دارد. در اولین مرحله مواد در یک مایع سوسپانسیون به درون یک اکسترودر و ماردون ریخته می شود. در دومین مرحله ، سوسپانسیون حامل از MRS خارج می گردد.MRS همچنین  باعث توزیع یکنواخت مواد افزودنی  با شدت بیش تر در پلیمر می شود.

 

WWW.CompoundingWorld.com

مترجم : معصومه محمدی

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد