ارسال پاسخ

imbpa.com بررسی پراکنش، قرارگیری انتخابی و اثر سازگارسازی نانوصفحات گرافن در کامپاند PET/PEN ۱۸ تير ۱۳۹۶ ۱۴:۰۸ facebook twitter Google+
در این پژوهش با توجه به مزایای گرافن در بهبود خواص کامپاندهای پلیمری، روشی جدید در سازگارسازی پلیمرهای امتزاج ناپذیر پلی اتیلن ترفتالات ((PET و پلی اتیلن نفتالات (PEN) مورد بررسی قرار گرفته است.

 چکیده : 

در این پژوهش با توجه به مزایای گرافن در بهبود خواص کامپاندهای پلیمری، روشی جدید در سازگارسازی پلیمرهای امتزاج ناپذیر پلی اتیلن ترفتالات ((PET و پلی اتیلن نفتالات (PEN) مورد بررسی قرار گرفته است. کامپوزیت­ها با استفاده از روش اختلاط مذاب تهیه و با استفاده از آزمون SEM و TEM مورد تحلیل قرار گرفتند. نتایج نشان داد تنها با ترکیب 1 درصد وزنی گرافن در آمیخته  امتزاج ناپذیر PET/PEN  (PET/PEN:75/25)  قطرات فاز پراکنده (PEN) از بین رفته و سازگاری بسیار زیادی در آمیخته پلیمری دارای گرافن مشاهده شده است که می­تواند در نتیجه بر هم کنش­های مناسب گرافن با هر دو پلیمر PET و PEN  و  جلوگیری از  انعقاد قطرات فاز پراکنده با ایجاد موانع فیزیکی  و در نتیجه تغییر مورفولوژی آلیاژ پلیمری باشد. همچنین با توجه به اثر محل قرار گیری نانو گرافن در تعیین موفولوژی نهایی و کنترل خواص مخلوط امتزاج­ناپذیر، این موضوع با استفاده از معادلات Owens و  Wuبه صورت تئوری با استفاده از نتایج به دست آمده از آزمون اندازه گیری کشش سطحی مورد بررسی قرار گرقته است. پراکنش مطلوب و خوب نانوگرافن در کامپاندهای تهیه شده از هر یک از پلی استرها و همچنین آمیخته آن­ها در روش اختلاط مذاب با استفاده ازپراش اشعه ایکس XRD))  مورد تایید قرار گرفته است. این مطالعه می­تواند راه­گشای فرصتی برای تولید سازگارکننده­های جدیدی که بسیار مورد توجه صنعت نیز می­باشد گردد.

 

دانلود مقاله

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد