ارسال پاسخ

imbpa.com ترکیب کردن مذاب پلی استایرن با کوپلیمر آلفا اولفین سنگین به منظور بهبود خواص ۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۰۰ facebook twitter Google+
پلی استایرن پلیمری شفاف است که جزﺀ پلیمرهای ترموپلاستیک است که کاربردهای زیادی دارد اما ساختار شکننده ی آن کاربرد این پلیمر را محدود می کند.در این مطالعه برای غلبه بر این مشکل مذاب این پلیمر را با مذاب پلی 1-هگزن و کوپلیمر 1-هگزن-هگزا دی ان و ترکیب مرسوم پلی استایرن، بوتا دی ان ترکیب شده است.

چکیده:

پلی استایرن پلیمری شفاف است که جز پلیمرهای ترموپلاستیک است که کاربردهای زیادی دارد اما ساختار شکننده ی آن کاربرد این پلیمر را محدود می کند.

در این مطالعه برای غلبه بر این مشکل مذاب این پلیمر را با مذاب پلی 1-هگزن و کوپلیمر 1-هگزن-هگزا دی ان و ترکیب مرسوم پلی استایرن، بوتا دی ان ترکیب  کردیم.

میکروسکوپ الکترونی روبشی نشان داد که پراکندگی لاستیک پلی 1-هگزن و کوپلیمر در ماتریس پلی استایرن یکنواخت، با ظاهر ذرات کوچک است به طوری که مورفولوژی بوتا دی ان در پلی استایرن بصورت غیرهمگن با ظاهر ذرات درشت تر است.

مقاومت در برابر ضربه ی پلی استایرن / پلی 1-هگزن  و پلی استایرن / کوپلیمر A تا B و C تا D درصد بیشتر از ترکیب پلی استایرن / بوتا دی ان است و خود آن هم E تا  F  و G  تا H درصد بیشتر از پلی استایرن خالص است.

 

نتایج بدست آمده نشان می دهد که ترکیب اصلاح شده ی ما از مد نظر بهتر از ترکیب پلی استایرن / بوتا دی ان مرسوم است.

 

دانلود مقاله کامل : 
http://docdro.id/1RPK7df

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد