ارسال پاسخ

کُربی پلیمر پیشکسوت فروش و تولید مستربچ در ایران در کنفرانس و نمایشگاه امسال مستربچ و کامپاند، قطعاً حضوری پررنگ خواهیم داشت ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۰ facebook twitter Google+
کیفیت، قیمت متعادل، شبکه توزیع و پخش مویرگی و موجودی مهمترین ویژگی های کربی پلیمر

بنیان گذاران شرکت کربی پلیمر از پیشکسوتان و به نوعی می توان گفت باسابقه ترین افراد در فروش مستربچ هستند. بنیان گذار اصلی شرکت، حاج اسماعیل ملکوتی از سال 1357 در صنعت پلاستیک کار خود را به عنوان فروشنده و پخش کننده مواد پلیمری شروع کرده است. کارخانه تولید مستربچ برادران ملکوتی به نام ایرکو در اواخر دهه 60 تأسیس گشت. اتابک سلاحی یکی از سهام داران فعلی کربی پلیمر و به نوعی مدیر اجرایی شرکت و کارخانه است. با مراجعه به دفتر کربی پلیمر با آقای سلاحی در خصوص وجه تمایزات شرکت، ایران پلاست و کنفرانس مستربچ به گفتگو نشستیم. ایشان در این گفتگو کربی پلیمر را بزرگترین فروشنده مستربچ معرفی کردند.

آقای سلاحی نقاط قوت یا این طور بگوییم وجه تمایزهای شرکت یا شاخص های اصلی شما در معرفی شرکت کربی پلیمر چیست؟

تمایزهای ما به صورت پکیج است. چند مورد خاص داریم که وقتی با هم جمع می شوند خاص تر می شوند. همین عوامل باعث شده که ما بزرگترین فروشنده مستربچ بشویم. اولین عامل کیفیت محصولات ماست، این کیفیت خود از مواردی نشأت می گیرد. یکی اینکه بهترین مواد اولیه را که قابل وارد شدن به ایران است استفاده می کنیم.دوم اینکه بهترین نوع فرمولاسیون را روی مواد اوولیه انجام می دهیم و ترکیبات اینها سعی می کنیم به بهترین حالت انجام شود، بهترین حالت با توجه به درخواست مشتریان و با توجه به قیمت آن.همچنین از بهترین دستگاه ها و ماشین آلات تولید بهره می بریم.  

دومین عامل سیاست سود شرکت است. بر این اساس که سود کم با تولید انبوه، یعنی زیاد تولید می کنیم و زیاد عرضه می کنیم و سود کمی می گیریم . پس دومین وجه تمایز ما قیمت متعادل و مناسب است.

سومین عامل نحوه پخش محصولات ما است.سیستم پخش فوق العاده خوبی داریم که در صنعت پلاستیک کم نظیر است. اگر در یک شهر دور افتاده و کوچک هم بروید و یک مغازه رنگ فروشی آنجا پیدا کنید، حتماً مستربچ ما هم اونجا است. پخش مویرگی خوبی داریم. چند نماینده فعال داریم که مدام با هم در حال رقابت هستند.

عامل آخر موجودی همیشگی اجناس هست. جنسهای استاندارد که لیست قیمت دارد همیشه موجود و در دسترس است. قیمت برای همه یکسان و قابل انتشار است. همیشه محصولات و رنگهای مختلف در انبار موجود است و به محض درخواست ارسال می شود. قیمت را در لحظه اعلام می کنیم. تغییر قیمت خیلی دیر به دیر داریم. پس اگر خلاصه بخواهم بگویم، کیفیت، قیمت متعادل، شبکه توزیع و پخش مویرگی و موجودی مهمترین وجه تمایزهای کربی پلیمر در بازار است.

افزودنی های کُربی پلیمر را به نام CA به خاطر بسپارید

در ایران پلاست برای مخاطبانتان خبر ویژه ای دارید؟

ما سعی کرده ایم دانش پلاستیک سازها را بالا ببریم. چهار محصول مختلف داریم: مستربچ های سفید و مشکی، رنگی، افزودنی CA و پرکننده یا کامپاندها.(POWER) از دو سال پیش گرید افزودنی را CA نامگزاری کردیم. یک کاتالوگ تهیه و چاپ کردیم که مستربچ های افزودنی را توضیح می دهد. وقتی رنگ می فروشیم ومشتری قطعه تزریق می کند بلافاصله رنگ را می بیند، ولی آنتی اکسیدان در چند سال آینده اثر خود را نشان می دهد. به همین دلیل نیاز به توضیح و پیشینه تخصصی دارد تا مشتری متوجه اثر افزودنی شود. مشتری باید بداند نسبت به تولیدش که چه افزودنی انتخاب کند. این کاتالوگ در ایران پلاست عرضه می شود.

در کنفرانس امسال مستربچ و کامپاند حضوری پر رنگ خواهیم داشت

روند ثبت نام ایران پلاست چگونه بود؟

چون اسپانسر بودیم نسبت به قبل خیلی بی دردسر بود. خانم مؤمنی خیلی زحمت می کشند و مدبرانه و آگاهانه کارها را انجام می دهند. همچنین هیئت مدیره هم همینطور، به خصوص آقای کوشکی که مسیر را هموار می کنند.

برای سومین کنفرانس مستربچ برنامه ای دارید؟

ما با اسپانسری سعی می کنیم از انجمن حمایت کنیم و هدفمان این است که اگر در کارهای اجرایی نیستیم ولی در کنار انجمن باشیم. در کنفرانس امسال هم قطعاً حضوری پررنگ خواهیم داشت. در مجله هم لطفاً برای کنفرانس بهترین محل تبلیغات را برای ما در نظر بگیرید.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

آخرین اخبار