ارسال پاسخ

imbpa.com طرب خواه مدیرعامل شرکت پتروپاک مشرق زمین ۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵ facebook twitter Google+
ما برای اولین بار در ایران "گرید مستربچ پلی استایرن " را تولید کردیم

 

ما برای اولین بار در ایران "گرید مستربچ پلی استایرن " را تولید کردیم

 

در سومین کنفرانس و نمایشگاه مستربچ و کامپاند فرصتی دست داد تا پای صحبت آقای مهندس طرب خواه، مدیر عامل شرکت پتروپاک مشرق زمین بنشینیم، متن مصاحبه کامل با ایشان را به شرح زیر بخوانید:

 

از نظر ظرفیت تک خطی بزرگترین خط خاور میانه هستیم و در رأس هلدینگ ما شرکت بستنی میهن قرار دارد

-          لطفاً شرکت پتروپاک را معرفی بفرمایید.

شرکت پتروپاک مشرق زمین در راستای تولید پلی استایرن ها حرکت خود را شروع کرده است. ما در فاز اول یک پلنت 100 هزار تنی بر روی یک خط تولید احداث کردیم که قابلیت تولید پلی استایرن مقاوم و پلی استایرن معمولی (کریستال) را دارد. هدف ما تولید گریدهای تخصصی است و تازه در این راه پا گذاشته ایم. در سته که تجربه 45 ساله در هلدینگ داریم، هلدینگ ما محصولات متنوعی دارد. در راس هلدینگ شرکت معظم بستنی میهن است، هلدینگی که داریم در لایه های بیرونی بستنی میهن و تکمیل زنجیره بستنی میهن است. 20درصد تولید ما برای مصارف خود بستنی میهن است، جهت بسته بندی بستنی، پنیر، ماست و غیره. بقیه اش هم برای فروش به سایرین و ما فقط در گرید تخصصی فعالیت می کنیم.

من از اینکه دیروز در کنفرانس شنیدم تولید کنندگان ما، با 20درصد ظرفیتشان مستربچ و کامپاند تولید می کنند خیلی متأثر شدم و به سهم خودمان برای افزایش این تولید کمک خواهیم کرد.

به مشتریانمان در صادرات محصولاتشان کمک خواهیم کرد

ما از روزهای گذشته یک برنامه صادراتی شروع کردیم و نامه نگاری های آن با نمایندگان شروع شده است و اگر بخواهم به صورت خلاصه بگویم، اگر کسی مواد اولیه خود را از ما تهیه و خریداری کند، ما هم در تبلیغ و اطلاع رسانی محصولاتش برای صادرات به سایر کشورها کمک خواهیم کرد. آرزوی شخصی من گردش چرخه صنعت کشورم است.

شرکت پتروپاک مشرق زمین یک پلنت ما هست و آرتان پترو و ایسین پلاست در قم و مشهد هستند.

ما برای اولین بار در ایران "گرید مستربچ پلی استایرن " را تولید کردیم

مشکلی که مصرف کنندگان در داخل کشور داشتند، محدودیت گرید در پلی استایرن ها بود و ما این مشکل را حل کردیم. هم اکنون ده گرید قابل دسترس پلی استایرن معمولی (GPPS) داریم که هم در سایت مان قابل رؤیت است و هم در دپوی انبار داریم. ما برای اولین بار در ایران گرید مستربچ پلی استایرن را تولید کردیم و مجموعاً ده گرید آماده تحویل داریم.

روند رو به رشد کنفرانس و نمایشگاه مستربچ و کامپاند مثبت و پر شتاب است

-          سومین نمایشگاه و کنفرانس مستربچ و کامپاند را چگونه دیدید؟

من از هر سه دوره کنفرانس و نمایشگاه مستربچ و کامپاند بازدید داشته ام، روند علمی و اجرایی این کنفرانس مثبت است. این مورد برای من بسیار لذت بخش بود و در جلسات خصوصی با دوستان هم این روند رو به رشد بودن کنفرانس را مطرح کردم.

انشاالله ما در سومین کنفرانس و نمایشگاه مستربچ و کامپاند حضور پر رنگی خواهیم داشت، چه از نظر ارائه مقاله ها و چه در موارد دیگر...

در پتروشیمی ما از محصولات کاجاران استفاده شده و راضی هستیم، به توصیه ما دیگران هم از کاجاران دستگاه خریدند اونها هم راضی هستند

-          با توجه به اینکه در این نمایشگاه حضور ماشین سازان ایرانی و خارجی خیلی به چشم می آید، بازدید از نمایشگاه را برای بهینه سازی خطوط و طرح و توسعه، چقدر مؤثر می دانید؟ در مجموع نمایشگاه را مفید می دانید؟

با این ماشین سازها اکثراً روابط دوستانه و آشنایی قبلی داریم و اینها برای صنایع پایین دست ما هستند. ما از مونومر، پلیمر تولید می کنیم و به همین علت از ماشین سازها کمک می گیریم. ماشین سازها می توانند به مشتریانشان در انتخاب محصول مناسب کمک کنند، یعنی جهت خرید ماشین مناسب. این چیزی است که ما الان با آقای مهندس اکبری، آقای ابراهیمی(کاجاران) داریم پیش می بریم.

البته در پتروشیمی ما از محصولات کاجاران استفاده شده است . آقای هروس ابراهیمی برای اولین بار "اسکرین چنجر 9 تن در ساعت" برای ما ساختند و فوق العاده هم راضی هستیم، هیچ مشکلی نداشته و کاجاران را به دیگران هم توصیه می کنم. علاوه بر پتروشیمی خودمان، پتروشیمی های "آرتان پترو" و "ایسین پلاست" هم به توصیه من از کاجاران اسکرین چنجر 4 تن خریدند و اونها هم راضی هستند.

به صورت کلی هم من با غرفه داران صحبت کردم و در مجموع از نمایشگاه راضی بودند و فقط از قیمت غرفه گلایه می کردند.

-          اطلاع رسانی سومین کنفرانس مستربچ و کامپاند چگونه بود؟

اطلاع رسانی خیلی خوب بود، لوکیشنی که روی کانال گذاشتید خیلی خوب بود و من آنجا متوجه شدم که کنفرانس و نمایشگاه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود.

-          مجلات انجمن را مطالعه فرموده اید؟

مجله شماره یک را خوانده ام و خوب بود. مجله شماره دو را دیروز گرفتم و هنوز نخوانده ام، ولی ورق که می زدم دیدم که مقالات جالبی داخلش بود.

-          شما اطلاع رسانی در تلگرام را مفید تر می دانید یا وب سایت ها؟

قطعاً تلگرام مفیدتر و مؤثرتر است و خیلی سریع تر و در دسترس است.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

آخرین اخبار