ارسال پاسخ

imbpa.com مطالعه ریزساختار و خواص رئولوژیکی و حرارتی آمیزه‌های پلی‌اتیلن محتوی پرکننده‌های کربنی ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴ facebook twitter Google+
در اين مقاله کامپوزيت هاي پلی‌اتیلن سبک محتوي دو نوع پرکننده کربنی شامل الیاف کربن کوتاه و گرافن توليد شده و اثر افزودن همزمان دو نوع پرکننده بر خواص رئولوژیکی و حرارتي کامپوزيت ها بررسي شده است.

 

چكيده:

در اين مقاله کامپوزيت­هاي پلی‌اتیلن سبک محتوي دو نوع پرکننده کربنی شامل الیاف کربن کوتاه و گرافن توليد شده و اثر افزودن همزمان دو نوع پرکننده بر خواص رئولوژیکی و حرارتي کامپوزيت­ها بررسي شده است. در همین راستا ترکيب درصد کل ذرات ثابت در نظر گرفته شده و در سامانه‌های هیبریدی درصدی از الیاف کربن با گرافن جایگزین شده است. رفتار رئولوژیکی کامپوزیت پلی‌اتیلن/الیاف کربن مشابه رفتار رئولوژیکی پلی‌اتیلن خالص است، اما برای سامانه‌های هیبریدی با افزایش درصد گرافن رفتار شبه‌جامد مشاهده شده که نشان‌دهنده تشکیل شبکه‌های فیزیکی سه‌‌بعدی گرافن/الیاف کربن در ماتریس پلیمری است. تصاویر SEM پخش و توزیع مناسب پرکننده‌های کربنی را به اثبات رسانید. همچنین در مورد سامانه‌های هیبریدی، تعدادی از نانوصفحات گرافن بر روی الیاف قرارگرفته‌اند که پیش‌بینی می‌شود با بهبود فصل مشترک الیاف ماتریس بهبود چشمگیر در خواص سامانه‌های هیبریدی را نتیجه دهد. در انتها خواص حرارتی نمونه‌ها بررسی شد. با استفاده از آزمون DSC نشان داده شد که اگرچه پرکننده‌های کربنی به عنوان عامل هسته‌گذار عمل کرده و دمای تبلور را افزایش می‌دهند، اما آنتالپی (درصد) تبلور را به دلیل اثر ممانعتی کاهش می‌دهند. همچنین پایداری حرارتی آمیزه‌ها با استفاده از آزمون TGA بررسی شد و بهبود چشمگیر مشاهده شد.

 

جهت دریافت مقاله کامل کلیک نمایید.

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

آخرین اخبار