ارسال پاسخ

imbpa.com برگزاری مجمع عمومی عادی سال 1397 انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران ۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۱۷ facebook twitter Google+
جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند ایران روز دوشنبه مورخ 1397/5/8 در ساختمان بازرگانی ایران با حضور نماینده بازرگانی و اعضای انجمن کار خود را ...

 

جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند ایران روز دوشنبه مورخ 8/5/1397 در ساختمان بازرگانی ایران با حضور نماینده بازرگانی و اعضای انجمن کار خود را با پخش آیاتی از قرآن  شروع کرد. در ابتدا هیات رئیسه مجمع انتخاب شد.علی احمدی به عنوان رییس جلسه، کاظم ظهیری و مصطفی طالقانی به ترتیب به عنوان ناظر اول و دوم و خانم مومنی به عنوان منشی از سوی اعضای انجمن انتخاب شدند.

در ادامه سحر مومنی دبیر انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به صورت مختصر انجمن را برای اعضای جدید معرفی و سپس به ارائه گزارش فعالیت های انجمن در سال 96 پرداخت.

-       حمایت از صنعت مستربچ و کامپاند در مقابل تهدیدها

-       دفاع از منافع مشترک صنایع مستربچ و کامپاند، واحدهای تامین کننده مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات

-       بهره مندی از نقاط قوت و فرصت ها با تلفیق علم و تجربه

-       جلوگیری از واردات مستربچ و کامپاند بی کیفیت و واردات غیرقانونی آن

-       حذف ارز مبادله ای برای واردات مستربچ و کامپاند قابل تولید در کشور

-       معرفی توانمندی های صنعت مستربچ و کامپاند به صنایع مصرف کننده

-       شناخت بازار داخل کشور در زمینه های سرمایه گذاری و توسعه

-       فراهم کردن بستر مناسب برای توسعه بازارهای صادراتی از طریق شناخت این بازارها

-       جذب حمایت دولت برای تخصیص تسهیلات صادراتی

از جمله مهمترین اهداف تشکیل انجمن هستند که توسط دبیرانجمن به آن ها اشاره شد.  

انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند از تیرماه سال 1392 کار خود را با 17 عضو به صورت رسمی آغاز و در پایان سال پنجم این تعداد به 98 عضو رسیده است. از ابتدای تشکیل انجمن جلسه هیئت مدیره هر دوهفته یکبار  برگزار می گردد که در سال 96، 22 جلسه برگزار شده است. که در مجموع تعداد 91 جلسه شامل جلسات هیات مدیره، کمیته فنی، جلسات با وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت، سازمان گمرگ ج.ا.ا. و سازمان ملی استاندارد و اتاق های بازرگانی، نمایشگاه ایران پلاست، کمیته های کنفرانس، ستاد ویژه فناوری نانو، جلسات داخلی دبیرخانه و پژوهشگاه پلیمر و مرکز رشد از جمله فعالیت های انجمن در سال گذشته بوده است.

در سال گذشته برای نخستین بار انجمن به صورت پاویون با تعدادی از اعضا در نمایشگاه چاینا پلاست حضور فعالی داشت و در این راستا اهداف انجمن و محصولات اعضاء انجمن را به بازدیدکنندگان بین المللی معرفی کرد.

انجمن با همکاری آقای احمدی به عنوان مدیر مسئول وآقای ظهیری به عنوان سردبیر و همچنین اعضای دبیرخانه اقدام به انتشار مجله داخلی کرد که با استقبال خوبی از طرف اعضا مواجه شد.

از جمله فعالیت مهم دیگر انجمن در سال گذشته برگزاری سومین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند بود که در منطقه به عنوان تنها کنفرانس مستربچ مطرح است. این کنفرانس در روزهای 16 و 17 بهمن ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد که از استقبال خوبی برخوردار شد و شاهد افزایش تعداد غرفه داران نسبت به کنفرانس های پیشین بودیم.

به جرات می توان گفت مهم ترین فعالیت انجمن در سال گذشته خرید ملک برای انجمن بود که پس از پنج سال انجمن خانه دار شد. اهداف خرید ملک حفظ ارزش دارایی های ثابت انجمن و استقرار دبیرخانه انجمن در فضایی مناسب و تحت تملک بیان شد. ملک خریداری شده به متراژ 175 متر مربع بوده و در خیابان نجات الهی جنوبی واقع است.

عضو گیری و مشارکت بیشتر اعضا، پتروشیمی و بورس کالا، مالیات و تامین اجتماعی، اصلاح تعرفه ها، توسعه بازار و محصول، تعامل با انجمن های مرتبط، آموزش و استمرار برگزاری کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری و مشارکت در نمایشگاه های بین المللی و برگزاری تورهای بازدید به عنوان اهداف مهم انجمن در سال 97 می باشند که در انتهای گزارش  توسط دبیر انجمن معرفی شدند.

بعد از پایان گزارش عملکرد و گزارش مالی، اعضا با بالابردن دست خودشان رضایت کامل خود را از عملکرد سال گذشته نشان دادند.

بخش پایانی جلسه مجمع عمومی عادی سالانه با انتخاب بازرس از سوی اعضا انجام شد. پس از رأی گیری، فرهاد بهشتی با کسب بیشترین آراء به عنوان بازرس اصلی و پاکدل به عنوان  بازرس علی البدل به مدت یکسال منصوب شدند.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد