ارسال پاسخ

imbpa.com چنگال خودتو بخور و یک نهگ نجات بده ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۵ facebook twitter Google+
جمع آوری و بازیافت ضایعات پلاستیکی رها شده در طبیعت از جمله نگرانی های هر جامعه ای است. به همین دلیل تلاش های زیادی برای رفع این نگرانی صورت گرفته است.

 

برای پایان دادن به دفن زباله ها و رها کردن ضایعات پلاستیکی در اقیانوس ها که در پی آن حیات آبزیان به خطر می افتد، شهرها، کشورها و حتی سازمان ها همانند اتحادیه اروپا، به طور فزاینده ای در حال ممنوع کردن محصولات پلاستیکی یکبار مصرف از قبیل کارد و چنگال و قاشق هستند که در حال حاضر در سوپرمارکت ها پخش می شوند.

با توجه به دیدگاه مشکلات رو به رشد ضایعات پلاستیکی در حوزه جمع آوری ظروف یکبار مصرف و همچنین تولید گازهای گل خانه  ای، تلاش های فراوانی صورت گرفته است تا در صورت امکان ضایعات پلاستیکی جمع آوری به صورت های مکانیکی، شیمیایی و ... بازیافت شوند. به راستی چه می شد اگر قادر بودیم چنگال خود را همراه با سالاد بخوریم؟

مالک کارخانه Bakeys، به این نکته اشاره می کند که چنگال ها و قاشق های خوراکی ساخته شده از ارزن، برنج و آرد گندم قابل هضم هستند. همچنین طبق گفته او، کارد و چنگال ها دارای طعم شیرین و تند بوده و در حالیکه اگر شخصی از طعم آن خوشش  نیامد در صورت دور انداختن در طی چند روز تجزیه می شود، البته اگر زودتر توسط جانداران خورده نشود.

گفتنی است که تولید این محصولات با چالش هایی نیز همراه است.

www.plasteurope.com

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد