ارسال پاسخ

imbpa.com مطالعه تاثیر مواد پلی‌پروپیلن برخواص مکانیکی و جذب آب آمیزه‌های PA6/PP ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۴۶ facebook twitter Google+
پلی‌پروپلین (PP) و پلی‌آمید (PA) پلاستیک‌های همه منظوره‌ای هستند که در صنایع ماشین سازی، الکترونیک، وسایل خانگی و بسیاری از ملزومات روزمره استفاده می‌شوند. از مزیت‌های PP علاوه برقیمت پایین می‌توان به مقاومت در برابر جریان الکتریکی، مواد شیمیایی و جذب آب اشاره کرد.

 

چکیده

امروزه کاهش وزن محصول نهایی در بسیاری از صنایع از جمله صنعت خودرو و صنایع الکتریکی از اهمیت بالایی برخوردار است. آمیزه پلیمری مشتمل بر پلی‌آمید (PA) و پلی‌پروپیلن (PP) از جمله آمیزه‌هایی است که می‌تواند جهت کاهش وزن و کاهش جذب رطوبت به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. پلی‌آمیدها با وجود خواص مهندسی فراوان به عنوان پلیمرهایی با تمایل شدید به جذب رطوبت شناخته می‌شوند، در مقابل پلی‌پروپیلن مقاوم در برابر جذب رطوبت بوده و خواصی همچون سبکی و قیمت پایین را شامل می‌شود. در اين تحقيق تاثير مواد پلی‌پروپیلن برکاهش وزن، کاهش قیمت، کاهش جذب رطوبت و همچنین تاثیر آن بر خواص مکانیکی آمیزه در شرایط مختلف آميزه‌سازي پلیمرهاي PA6 و PP به صورت مجزا و همچنین درحضور الیاف بطور تجربی مطالعه می‌شود. نتایج تست‌های مکانیکی بر روی آمیزه PA6/PP نشان داد که با وجود کاهش دانسیته آمیزه نهایی افت خواص چشمگیری اتفاق نمی‌افتد و افزایش خواص ضربه و ازیاد طول تا نقطه شکست را خواهیم داشت .

 

واژه­هاي کلیدی: پلی‌آمید ، پلی‌پروپیلن ، جذب آب ، خواص مکانیکی

 

برای دانلود کامل مقاله کلیک کنید.

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد