ارسال پاسخ

imbpa.com انجمن مستربچ آلمان زنگ خطر را به صدا درآورد ۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳
رنگ های مقاوم در برابر نور (مقاوم در برابر تخریب نور) اغلب برپایه آنتروکینون یا پیش مواد مشابه آن هستند. تولید این حدواسط ها برای تهیه رنگ ها در چند سال گذشته از اروپا به آسیا جابجا شده است. انجمن تولید کنندگان مستربچ آلمان، دلیل توقف یا کاهش تولید در بسیاری از شهرک های شیمیایی چین را قوانین زیست محیطی سخت می داند که از ماه می سال 2008 اجرا شده است.

 

به گفته انجمن تولید کنندگان مستربچ آلمان، Masterbatch Verband در سال 1998 تاسیس شده و در حال حاضر بیشت از 20 عضو دارد، به دلیل توقف و یا کم شدن تولید پیش ماده ها و برخی رنگ دانه ها در چین، عرضه قابل اعتماد موا د اولیه در حال تبدیل شدن به یک نگرانی اساسی برای تولید کنندگان مستربچ می باشد.

رنگ های مقاوم در برابر نور (مقاوم در برابر تخریب نور) اغلب برپایه آنتروکینون یا پیش مواد مشابه آن هستند. تولید این حدواسط ها برای تهیه رنگ ها در چند سال گذشته از اروپا به آسیا جابجا شده است. انجمن تولید کنندگان مستربچ آلمان، دلیل توقف یا کاهش تولید در بسیاری از شهرک های شیمیایی چین را قوانین زیست محیطی سخت می داند که از ماه می سال 2008 اجرا شده است. با توجه به گفته تولید کننگان رنگدانه ها، حدود 300 شرکت تحت تاثیر این قوانین قرارگرفته اند، و مقامات هیچگونه تمایزی در مورد این که آیا شرکت قوانین را نقض می کند یا خیر، قائل نشده اند. به دلیل کمبود ظرفیت های تولید در اروپا، اعضای انجمن مستربچ آلمان انتظار ندارند که رنگدانه های ذکر شده در بالا در کوتاه مدت تامین شده و شرایط به حالت عادی بازگردد. نگرانی اصلی انجمن مستربچ آلمان، وابستگی صنعت تامین کنندگان به زنجیره توزیع جهانی می باشد. در نتیجه به دلیل رخ دادن وقایع غیرقابل پیش بینی در سطح جهانی، انجمن مستربچ آلمان قادر به انجام اقدامات اساسی نمی باشد.

 منبع: Plasteurope.com

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد