ارسال پاسخ

imbpa.com اگر پلاستیک ها بتوانند سرطان را درمان کنند، آیا دوست داشتنی می شوند؟ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸
nanoMIPs پلیمرهای سنتزی با کارایی آنتی بادی هستند که توانایی اتصال گزینشی به پروتیین هدف در سطح سلول سرطان را دارند. این پلیمرها به پلیمرهای حک مولوکولی معروف هستند که قابلیت پلاستیک ها را در درمان سرطان نشان می دهند.

با توجه به مقاله "Polymer Antibodies Efficiently Target and Eliminate Cancer Cells" که توسط موسسه فیزیک و تکنولوژی مسکو منتشر شده است، یک تیم کاری از روسیه و بریتانیا نشان داده اند که امکان توسعه نوع جدیدی از داروهای آنتی نئوپلاستیک بر پایه nanoMIPs وجود دارد که قابلیت بالقوه ای در درمان سرطان دارند.

nanoMIPs پلیمرهای سنتزی با کارایی آنتی بادی هستند که توانایی اتصال گزینشی به پروتیین هدف در سطح سلول سرطان را دارند. با توجه به مقاله، این یافته می تواند یک تغییر الگو با ایجاد سطح بالایی برای درمان سرطان باشد. اصلی ترین مشکل در درمان سرطان، عدم شناسایی خوب سلول های سرطان می باشد. بسیاری از روش های درمان، هم سلول های سالم و هم سلول های سرطانی را از بین می برند بنابراین در چنین حالت هایی درمان به اندازه بیماری خطر دارد.

سلول های سرطانی متحمل تقسیم سریع می شوند و همچنین برای تکثیر نیازمند منبع غذایی یا عوامل رشد دائمی می باشند. عوامل رشد از خارج سلول های سرطانی تامین می شود و می تواند از طریق پروتئین های گیرنده روی سطح سلول شناسایی شوند. در دو دهه گذشته، درمان سرطان از روی عوامل رشد و جلوگیری از رسیدن آن ها به سلول انجام صورت گرفته است.

گروه تحقیقاتی بین المللی نشان داده است که امکان تهیه نوع جدیدی از داروهای نئوپلاستیک بر پایه ذراتی وجود دارد که پلیمرهای نانو مقیاس هستند و به نام پلیمرهای حک مولکولی شناخته می شوند (nanoMIPs). nanoMIPs پلیمرهای سنتزی جایگزین آنتی بادی ها هستند که دارای ساختار سه بعدی بوده و قابلیت اتصال فقط به نوع خاصی از پروتئین ها را دارند. با توجه با مطالب مقاله، nanoMIPs قابلیت حمل عامل های ضد سرطان بیشتری را نیز دارند.

این تحقیق نشان می دهد پلاستیک ها فوق العاده هستند! و در واقع یک روز زندگی را نجات خواهند داد.

 منبع: www.plasticstoday.com

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد