ارسال پاسخ

imbpa.com نمایشگاه بین المللی یا محلی ۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹ facebook twitter Google+
دوازدهیم دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به هر صورتی بود برگزار شد. غرفه گزاران از همان ابتدا با مشکل زمان باز شدن درب های سالن برای ساخت غرقه روبه رو شدند.

 

دوازدهیم دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به هر صورتی بود برگزار شد. غرفه گزاران از همان ابتدا با مشکل زمان باز شدن درب های سالن برای ساخت غرقه روبه رو شدند. و حتی شنیده ها حاکی از آن بود که برخی از مشارکت کننده ها از حضور در نمایشگاه انصراف داده اند.

در روزهای برگزاری نمایشگاه به سراغ برخی از مشارکت کنندگان رفتیم و از حال و هوای نمایشگاه جویا شدیم، که شنیدن سخنان آن­ها خالی از لطف نیست.

صادقی:  عدم حضور بازدیدکنندکان و خریداران خارجی باعث افت سطح کیفی نمایشگاه شده است و در واقع شاهد یک نمایشگاه محلی هستیم و نشانه ای از تحریم ها است که دارد اثرات خود را می گذارد. سال گذشته از هر سه بازدیدکننده تقریبا یک بازدید کننده خارجی بود، در حالیکه امسال خارجی به ندرت داشتیم. تعداد بازدیدکنندگان داخلی هم به شدت کم شده است. بنابراین شاهد افت  بازدیدکننده خارجی و داخلی بودیم. از لحاظ اجرایی متاسفانه امسال همکاری خوبی را با مشارکت کنندگان و بخصوص با انجمن صنفی تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند نداشتند و به نظر من از این لحاظ هم کیفیت افت کرده است. در واقع قسمت هایی که مربوط به انجمن بود هیچ گونه مشورتی با انجمن گرفته نشد. بازدیدکنندگان خارجی هم که از نمایشگاه بازدید کردند به دنبال تکنولوژی نبودند، صرفا بخاطر مقرون به صرفه بودن مواد از نمایشگاه دیدن کردند.

پورقاضی: این نمایشگاه، نمایشگاه خوبی نیست اولا خارجی ها شرکت نکردند یا کم شرکت کردند و در واقع اهمیت یک نمایشگاه در بین المللی بودن آن است و در حال حاضر بین المللی بودن نمایشگاه ایران پلاست زیر سوال رفته است و با حضور چندتا شرکت چینی نمی توان یک نمایشگاه بین المللی تلقی کرد. حضور شرکت ها ضعیف شده، آن هایی که آمده اند مطمئا نیستند که درست آمده اند و استفاده کافی را نمی برند. اقتصاد به طور کلی صدمه دیده و رو به پایین می رود و ما از لحاظ رشد اقتصادی در سراشیبی قرار گرفتیم و اصولا شرکت ها دست و دلشان به کار نمی رود. با توجه به تیم پژوهشی که در اختیار داریم این توانایی را داریم که هرسال محصول جدیدی را ارئه دهیم و ارائه محصول جدید به معنای تغییر 180 درجه ای در محصول نیست، بلکه بیشتر در جهت اصلاح و بهبود محصولات موجود است به همین دلیل می توان هرسال در نمایشگاه با مشخصات فنی جدید برای مواد حضور داشت. 

علی خانی: اگر نمایشگاه به صورت قبل بود و هر دو سال یک بار برگزار می شد از کیفیت بهتری برخوردار می شد.  شرایط اقتصادی و همچنین برگزاری به صورت سالیانه باعث افت کیفیت نمایشگاه شده و نسبت به سال های قبل خلوت تر است. در ظرف یک سال، ممکن است خیلی از شرکت ها دست آورد جدیدی هم نداشته باشند که بخواهند ارائه دهند، بخاطر همین فکر می کنم اگر به صورت دو سال یک بار باشد راندمان بهتری برای شرکت ها خواهد داشت. در مورد بازدیدکنندکان خارجی از مجموعه خودمان، چون از قبل مشتری های صادراتی و داخلی خودمان را دعوت کرده بودیم، در کل برای خودمان خوب بود با این حال نمایشگاه نسبت به سال های قبل خیلی ضعیف تر بود. مهم ترین مسائل در حال حاضر، بحث مربوط به جابه جایی پول هست که همه درگیرش هستند. خیلی از شرکت های داخلی توان صادرات دارند ولی به دلیل تحریم و جابه جایی پول، نمی توانند صادرات داشته باشند.

شمس: کیفیت نمایشگاه خوب بود، فقط تعویض ساعت خیلی مشکل ایجاد کرد، ساعت برگزاری نمایشگاه هیچ کجای دنیا همزمان با ساعت شروع کار بانک و ادارات نیست، معمولا چند ساعت بعد شروع می شود. در کل نمایشگاه خلوت بود. اگر مشارکت کننده، نمایشگاه را مکانی فقط برای ارائه محصول جدید ببیند، به صورت هر ساله برگزار شدن خوب نیست. اما نمایشگاه جنبه های مختلفی دارد، در همه جای دنیا یک بخشی از نمایشگاه مربوط به ارائه محصول جدید است، بخش جذاب آن محلی است که همه تامین کنندگان و خریداران می توانند با یکدیگر ملاقات داشته باشند و هر ساله برگزار شدن این مزیت را دارد. ولی با وضعیت اقتصادی ایران هزینه ها زیاد است و هر ساله بودن مقرون به صرفه نیست. خیلی از شرکت هایی که سال گذشته بودند امسال نیستند و بحث هزینه را دلیل اصلی عدم مشارکت می دانند.

سقایی: نمایشگاه دو سالی است که از بازخورد خوبی برای شرکت ما و سایر همکاران نداشته است. خیلی جلوی پای غرفه گزار ها و مشارکت کنندکان سنگ اندازی می کنند. فکر نمی کنم اگر هر سال برگزار شود، مجددا دست آورد خوبی داشته باشد. همه همکاران هم به اتفاق می گویند بازخورد نمایشگاه خوب نیست. با اینکه نمایشگاه بین المللی بود، مشارکت کننده خارجی نداشتیم، چه برسد به بازدید کننده خارجی. روز اول نمایشگاه فقط غرفه داران در سالن حضور داشتند و نمایشگاه رونق خاصی نداشت که خداروشکر از روز دوم بازدیدکنندگانی حضور داشتند.

ملکوتی خواه: نمایشگاه خوب و با کیفیت نمایشگاهی است که دو سال یا سه سال یک بار برگزار شود تا شرکت کننده­ ها محصول جدیدی برای ارائه داشته باشند، نمایشگاهی که سالانه برگزار می شود انتظار نمی رود سطح کیفی خوبی داشته باشد. بازدیدکننده های خارجی داشتیم، چون قیمتی که در حال حاضر در ایران است برای آن ها مقرون به صرفه است، کشورهای همسایه هجوم آورده اند برای خرید این خوب است ولی از طرفی هم  سرمایه های ما خارج می شود.

فاتحی: نمایشگاه خوب بود ولی چند ایراد داشت، روز اول تا ساعت 10:30 هیچ خبری نبود، یک مقدار زمان بندی ها جالب نبود، بعضی از کارمندانمان دو تا سه ساعت در ترافیک بودند. بازدیدکنندگانی از کشورهای همسایه داشتیم به نوع خودش خیلی جالب بود. و امیدواریم در روزهای باقی مانده شاهد حضور بازدیدکنندگان بیشتری باشیم.

زکایی: به نظرم برگزاری نمایشگاه به صورت سالیانه خوب نیست و یک دوره کوتاه بوده و باعث افت کیفیت و کمیت نمایشگاه می شود، از طرفی هزینه های زیادی به مشارکت کنددگان تحمیل می شود. اعتقاد من این است که هر دوسال یک بار برگزار شود. اگر نمایشگاه امسال را با سال های گذشته مقایسه کنیم، هم از لحاظ بازدید کننده و هم از لحاظ غرفه گزار شاهد رونق نبودیم. دو تا اتفاق دلیل آن است، اولی و مهم ترین مربوط به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و دغدغه امید به آینده که شرکت ها احتیاط بیشتری می کنند و شاید بدبینی باعث شده که بسیاری از شرکت ها مشارکت نکنند. بحث دوم مربوط به تکرار سالیانه نمایشگاه است و شرکت هایی که سال گذشته بودند ترجیح دادند امسال مشارکت نکنند.

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد