ارسال پاسخ

imbpa.com پوشش های پلیمری خنک کننده ساختمان ۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۴ facebook twitter Google+
افزایش درجه حرارت و امواج گرما، زندگی در سرار جهان را مختل کرده است، بنابراین پیدا کردن راه حل های سرمایشی ضروری به نظر می رسد.

 

افزایش درجه حرارت و امواج گرما، زندگی در سرار جهان را مختل کرده است، بنابراین یافتن راه حل های سرمایشی ضروری به نظر می رسد. کشورهای در حال توسعه مشکلات بیشتری را دارند، سرمایش از طریق کولرها مقرون به صرفه نیست و انرژی زیادی را مصرف می کند و نیازمند الکتریسیته است و از طرفی هم با نشر برخی مواد منجر به از بین رفتن لایه اوزون یا تاثیرات گلخانه ای می شود.

خنک کننده تابشی منفعل در روز (passive daytime radiative cooling) پدیده ای است که در آن سطح به صورت خودکار از طریق منعکس کردن نوز خورشید و تابش های حرارتی به فضاهای با دمای پایین تر، خنک می شود. PDRC در صورتی که سطح دارای انعکاس خورشیدی و نشر گرمایی بالای باشد، موثرتر خواهد بود.

محققان پوشش پلیمری PDRC را ساخته اند که دارای حفره های نانو و میکرو  بوده و به عنوان خنک کننده عمل می کند و در سطح هر شیئی که قابلیت رنگ پذیری داشته باشد استفاده می شود.  در این تحقیق از روش تبدیل فاز استفاده شده است که منجر به تهیه پلیمرهایی با ساختاری مشابه فوم می شود.  تفاوت بین شاخص انعکاس حفره ها و ماتریس پلیمری باعث پراش و انعکاس نور و خنک شدن می شوند.

مجله: Science

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد