ارسال پاسخ

imbpa.com تهيه و بررسی خواص فيزيکی و ضدميکروبی فيلم های نانوکامپوزيت پلی اتيلن سبک حاوی نانوذرات اکسيد روی در بسته بندی مواد غذایی ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰
نانو ذرات به علت داشتن اندازه کوچک، سطح بسیار زیادی را در حجم کم فراهم می کنند و خواص فیزیکی و شیمیایی فوی تری را ایجاد می کنند.

 

چکیده

در این مقاله تولید فیلمهای نانو کامپوزیتی بر پایه پلی اتیلن سبک حاوی نانو ذرات روی و بررسی خواص فیزیکی و ضد میکروبی آنها به عنوان فیلمهای فعال در بسته بندی مواد غذایی بوده است. در این مقاله نانو ذرات روی با 3 و 7 درصد وزنی به فیلمهای پلی اتیلنی که به روش اکستروژن مذاب تهیه شدند اضافه شد. برای پخش بهتر نانو ذرات ذرات در نانو کامپوزیت از مالییک انیدرید مرسوم ترین سازگارکننده در کامپاندهای پلیمری استفاده شد که  بررسی سطح شکست نانو کامپوزیت با میکروسکوپ الکترونی انجام گرفت. پایداری حرارتی فیلمها با دستگاه DSC بررسی شد که مشاهده گردید پایداری حرارتی فیلم پلی اتیلن از از نانو کامپوزیت های روی بیشتر و پایداری حرارتی  فیلم نانو کامپوزیت حاوی سازگار کننده بیشتر از پلی اتیلن می باشد. در بررسی خواص ضد میکروبی که به روش شمارش کلنی انجام شد کاهش تعداد باکتری استافیلوکوکوس بیشتر از اشرشیاکلی میباشد که این اثر در فیلمهای بدون سازگار کننده بیشتر می باشد.

کلید واژگان : نانو کامپوزیت فیلم- پلی اتیلن سبک- اکسید روی- ضد میکروبی

 

برای دانلود کامل مقاله کلیک کنید. 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید: 

https://telegram.me/IMBPAnews

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد