ارسال پاسخ

imbpa.com مروری بر همایش خروج صنعت پلاستیک از بحران ۱۱ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۰۸
همایش خروج صنعت پلاستیک یا به عبارتی نخستین دوره نوآوری های صنعت پلاستیک در سالن همایش های سازمان مدیریت صنعتی با بررسی نوآوری ها ، روند فناوری و بازار ، جایگاه مراکز فماوری در توسعه محصولات پلاستیکی، راه کارهای حقوقی در جذب فناوری، استار آپ ها و صادرات برگزار شد.

به گزارش "ایمپا"، همایش خروج صنعت پلاستیک از بحران یا به عبارتی اولین دوره همایش نوآوری‌های صنعت پلاستیک در حالی نخستین تجربه خود را پشت سر گذاشت که بیشتر بر روی نوآوری‌ها و همکاری شرکت‌های بزرگ با استارت آپ ها و همچنین صادرات معطوف شده بود. این همایش صبح روز دوشنبه 10 دی‌ماه 1397 با حضور فعالان صنعت پلاستیک و اساتید دانشگاه‌ها با سخنرانی رئیس هیئت‌مدیره انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران درباره وجود منابع خوب در این حوزه (پتروشیمی‌ها) و استفاده از مراکز رشد و دانشگاه‌ها برای ایجاد بستر مناسب برای صادرات آغاز شد.

می‌توان در یک نگاه کلی و با توجه به پنل ها و سخنرانی‌ها ادعا کرد که این همایش اهمیت استفاده از فرصت‌ها در شرایط سخت و همکاری افقی شرکت‌ها در شرایط بحرانی برای دست‌یابی به بازارهای خارجی را محور خود قرار داده بود.

پنل نخست این همایش که با سخنرانی دکتر کامران باقری درباره نقطه شروع نوآوری و در شرکت‌ها و اهمیت توجه مدیران به آینده و عدم پایبند بودن به یک اصل و ماهیت آغاز شد و با سخنرانی حسام زند حسامی درباره مراکز و شبکه‌های نوآوری ادامه پیدا کرد. وی به این نکته اشاره کرد که شناخت شرایط و تاب آور بودن باعث رقابت و زنده ماندن می‌شود و برای توسعه فناوری بومی باید پذیرای نوآوری‌های  دیگر نیز باشیم.

در پنل دوم این همایش بررسی صنعت پلاستیک در جهان و حرکت شرکت‌های بزرگ به سمت نوآوری‌ها توسط دکتر علیرضا شریف ارائه داده شد و در ادامه مجید عقلایی پیش‌بینی بازار آینده صنعت بر اساس روند جهانی، قوانین و الزامات کشورها (تحولات ژئوپلیتیک) را شرح داد.

پنل سوم با سخنرانی و ارائه دکتر رضا قاسمی درباره جایگاه مراکز فناوری در توسعه محصولات صنعت پلاستیک و مروری بر تجربیات بین‌المللی  ارائه شد که اهمیت وجود مکان‌های علمی برای توسعه فناوری موضوع اصلی این سخنرانی بود. در ادامه دکتر یوسف قاسمی درباره راه‌کارهای کاربردی حقوقی در جذب فناوری‌های نوین در شرکت‌های صنعتی سخنرانی داشتند.

در پنل چهارم فرید ادریسیان نوآوری سازمانی و تعامل با استارت آپ ها را ارائه داد و با سخنرانی دکتر مهدی متقیان درباره نحوه پیدا کردن و ایجاد مرکزی برای یافتن نوآوری ادامه پیدا کرد. در انتهای این پنل سعید زکایی موارد موفق کسب‌وکار نوآورانه در کشور بر اساس مدل‌های بین‌المللی (مقایسه با برزیل) را موردبررسی قرارداد.

و سرانجام در پنل آخر همایش، دکتر محمود استقلال راه بردهای بازاریابی صادرات را موردبررسی قرارداد و وی تأکید کرد که صادرات باید بر اساس سه اصل ناظر، حاضر و ظاهر باشد. در ادامه دکتر یوسف قاسمی درباره چالش‌ها و راه کارهای ایجاد پلتفرم خارجی برای شرکت های ایرانی سخنرانی داشتند. در نهایت آخرین سخنرانی درباره مدل های موفق توسعه صادرات، کنسرسیوم های صادراتی توسط دکتر مسعود جمالی ارائه داد شد.

 

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

https://telegram.me/IMBPAnews

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن