ارسال پاسخ

imbpa.com مستربچ افزودنی جدید، جایگزین spray coating در خط تولید بطری PET ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
مستربچ افزودنی در حال جایگزین شدن spray coating در طول فرآیند تولید بطری های PET می شود.

 

به گزارش ایمپا، هنگام تولید بطری‌های PET، در طول تولید و هنگام عبور بطری‌ها از روی نقاله نیروی اصطکاک به وجود آمده موجب انباشتگی بطری‌ها بر روی نقاله می‌شود. در همین راستا تولیدکنندگان برای جلوگیری از انباشتگی از پوشش دهی افشانه‌ای (spray coating) استفاده می‌کنند.

اخیرا یک تولیدکننده افزودنی و مستربچ های رنگی و کامپاند درزمینهٔ پلی‌استر و رزین‌های خاص، اعلام کرد که خط تولید مستربچ های افزودنی جدیدی برای فرایند Injection Stretch Blow Moulded بطری‌های PET راه‌اندازی کرده است.

مستربچ افزودنی جدید این امکان را برای تولیدکنندگان بطری‌های PET فراهم می‌کند که بدون نیاز به پوشش دهی افشانه‌ای و ایجاد اصطکاک به تولید بطری PET ادامه دهند.

بطری‌های PET موجود در خط تولید، هنگام عبور از نقاله باید به‌صورت آزاد قابلیت چرخش را داشته باشند، درحالی‌که عدم چرخش آزاد و نیروی بازدارنده چرخش باعث ایجاد اصطکاک و انباشتگی در خط تولید می‌شود.

شرکت Sukano تولیدکننده این مستربچ افزودنی اعتقاد دارد که محصول مذکور اولین مستربچ تجاری در این زمینه می باشد که با افزودن آن به PET خالص در طول فرآیند موجب کاهش اصطکاک می‌شود. حتی در غلظت‌های بسیار کم توزیع بسیار مناسبی در PET داشته و با کاهش ضریب اصطکاک و اصلاح سطح بطری از انباشتگی در خط تولید جلوگیری می‌کند.

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد