ارسال پاسخ

imbpa.com تولید پلیمرهای مهندسی جدید برای خودروهای نسل آینده ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸
شرکت LATI، کامپاندهای ترموپلاستیک مخصوصی را برای خودروهای نسل آینده تولید کرده است.

 

   به گزارش ایمپا، پلیمرهای مهندسی، استفاده از پلیمرهای مهندسی در صنعت خودرو و سایر صنایع به دلیل به دلیل وزن کمتر، خواص مکانیکی بهتر و ... در حال رشد می‌باشد. به همین دلیل شرکت‌های زیادی در حال حرکت به‌سوی تولید پلیمرهای مهندسی جدید و همچنین بهبود پلیمرهای مهندسی موجود هستند.

در این راستا، شرکت LATI اخیراً اعلام کرد که کامپاندهای ترموپلاستیک جدیدی را مخصوص خودروهای نسل آینده طراحی کرده است. کامپاند جدید این شرکت که از سری LTA هست بانام LATICONTHER MI به بازار عرضه خواهد شد. از ویژگی‌های محصول جدید می‌توان به ترکیب استحکام مکانیکی و هدایت حرارتی اشاره کرد، بدون افت خواص مکانیکی کامپاندهای مرسوم تقویت‌شده با الیاف شیشه با افزایش کارایی حرارتی همراه است.

کامپاندهای LATICONTHER MI شامل 35 درصد PA66 تقویت‌شده با الیاف شیشه هستند. ماتریس ترموپلاستیک در برابر مواد شیمیایی مایع موجود در موتور خودرو مانند روان کننده، سوخت و خنک‌کننده از پایداری بالایی برخوردار است.

عملکرد هدایت حرارتی بالاتر از طریق اضافه کردن افزودنی ویژه که به‌منظور سهولت در انتقال حرارت طراحی‌شده است، به دست می‌آید درحالی‌که هیچ‌گونه اثری بر روی خواص مکانیکی ندارد. استحکام کششی آن بیش از 100 مگا پاسکال و هدایت حرارتی نیز ده برابر کامپاندهای مرسوم می باشد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد