ارسال پاسخ

imbpa.com پیش بینی بازار پلاستیک های مهندسی صنعت اتومبیل ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
طبق گزارش منتشرشده پیش‌بینی می شود بازار پلاستیک های مهندسی تا سال 2023 از 115 میلیون دلار عبور کند.

 

  به گزارش ایمپا، به دلیل خاصیت تخریب ناپذیری و سرسختی الماس، به اعتقاد خیلی ها محکم ترین ماده زمین، این سنگ قرن‌ها موردستایش بشر قرار گرفته است. اما زمان تغییر کرده و  مواد سر سخت تر و چقرمه تر از الماس  مانند کربن نانو تیوب، گرافن و ... توسط بشر کشف شده است. موادی همانند پلاستیک‌ها به‌عنوان بدنه اصلی توسعه کارایی بالا، سختی، چقرمگی، وزن کم و خواص فیزیکی بی‌شمار دیگری شده‌اند و در طیف وسیعی از صنعت استفاده می‌شوند.

گوشه‌ای از بازار پلاستیک‌ها مربوط به پلاستیک‌های مهندسی است که به‌صورت نمایی در حال رشد بوده و میلیون‌ها دلار فرصت ایجاد کرده است. طبق گزارش منتشرشده توسط Market and Mar

ket پیش‌بینی می شود بازار پلاستیک های مهندسی تا سال 2023 از 115 میلیون دلار عبور کند. بازیگران اصلی بازار در حال افزایش صنایع تکمیلی و جایگزینی مواد مرسوم مانند فلزات و پلاستیک‌های معمولی می‌باشند.

صنعت اتومبیل و حمل‌ونقل بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان نهایی پلاستیک‌های مهندسی هستند. تقاضا در کشورهای تولیدکننده و واردکننده اتومبیل جهت دهنده بازار هستند. طبق گزارش Grand View Research، انتظار می‌رود پلاستیک‌های مهندسی در بخش اتومبیل از سال 2019 تا 2025 به میزان 11.5% CAGR افزایش یابد.

پلاستیک‌های مهندسی مورداستفاده در صنعت خودرو باید پایدار، محکم، قابل بازیافت بوده و همچنین در برابر مواد شیمیایی، خراش، ساییدگی مقاوم باشند. بهبود ارتعاش، کنترل سروصدا و قابلیت طراحی یکنواخت ازجمله ویژگی‌های دیگری هستند که پلاستیک‌های مهندسی بخش اتومبیل باید داشته باشند.

در حال حاضر یکی از مهم‌ترین معیارهای اتومبیل امروزی، بهینه مصرف سوخت آن است، و وزن اتومبیل یکی از فاکتورهایی می‌باشد که تأثیر فراوانی در مصرف سوخت اتومبیل دارد و دست‌یابی به وزن کم از طریق استفاده پلاستیک‌ها امکان پذیر است. این درحالی‌ است که پلاستیک‌ها ازنظر حجمی حدود نیمی از اتومبیل‌های امروزی را تشکیل می‌دهند، ولی از نظر وزنی تنها فقط 10% مربوط به پلاستیک ها می شود. 

 

گرد آورنده: مسیب قرخلو

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد