ارسال پاسخ

imbpa.com کاربرد پلی پروپیلن در صنعت خوردو ۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌پروپیلن اصلاح‌شده ازجمله پلیمرهایی است که به مقدار زیادی در تولید قطعات خودرو (قطعات داخلی و خارجی) استفاده می‌شود.

به گزارش "ایمپا"، پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌پروپیلن اصلاح‌شده ازجمله پلیمرهایی است که به مقدار زیادی در تولید قطعات خودرو (قطعات داخلی و خارجی) استفاده می‌شود. در کشورهای دارای صنعت خودرو پیشرفته، 30% کل پلاستیک‌ها برای هر خودرو را PP تشکیل می‌دهد، همین امر باعث شده تا بیشترین مصرف را در صنعت  خودرو  داشته باشد. با توجه به طرح‌های توسعه پیش‌بینی می‌شود میانگین مصرف پلاستیک در خودتر به 500 کیلوگرم یا بیش از یک‌سوم کل مواد استفاده‌شده برسد. اگرچه، به دلیل اینکه توسعه  PP و PP اصلاح‌شده به تنگنا رسیده است، به همین دلیل استفاده از آن‌ها به یک چالش تبدیل‌شده است. بنابراین، باید تلاش‌ها در راستای تولید پلاستیک‌های با عملکرد بالا، دارای وزن کم با عملکرد مکانیکی بالا، باشد.

اما هر چالش با فرصت‌هایی همراه است. برای مثال، برای اینکه بتوان به‌درستی یک سل باطری را در یک فضای کم جا داد، نگهدارندِ باتری و تکیه‌گاه و سیم‌ها باید از پایداری ابعادی و خواص مکانیکی خوبی برخوردار باشند. با توجه به اصول طراحی جعبه باتری، انتخاب مواد باید به‌صورت ضد شعله و مطابق با استاندارد V-0 flammability آمریکا باشد. با توجه به وزن کم موتورهای احتراق، جایگزین کردن موتور احتراق فلزی با پلاستیک‌ها یکی دیگر از چالش‌های پیش رو است، به خاطر اینکه موتورهای توربوشارژ امروزی، دمای بسیار بالایی را تولید می‌کنند.

بااین‌حال، مزایای پلاستیک‌های با عملکرد بالا نباید فراموش شود. برای مثال، پلاستیک‌های مهندسی در مقایسه با همتاهای فلزی خود در قطعات موتور، سیستم تایمینگ، مخزن روغن  و حامل‌های بلبرینگ از اصطکاک بسیار کمتری برخوردار هستند که برای کاهش مصرف سوخت بسیار مناسب است.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد