ارسال پاسخ

imbpa.com عصر تلفن‌های هوشمند 5G و انعطاف‌پذیر ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱
افزایش استاندارهای اقتصادی و به‌روزرسانی مصرف در سالیان اخیر، منجر به بهبود استانداردهای محصولات برقی و الکترونیکی در ابعاد مختلف مانند مواد، ظاهر و تجربه مصرف‌کنندگان شده است.

 

به گزارش ایمپا، افزایش  استاندارهای اقتصادی و به‌روزرسانی مصرف در سالیان اخیر، منجر به  بهبود استانداردهای محصولات برقی و الکترونیکی در ابعاد مختلف مانند مواد، ظاهر و تجربه مصرف‌کنندگان شده است.

در حال حاضر، این مواد در حال توسعه برای دست یابی به کیفیت بهتر، هوشمندانه‌تر، سفارشی‌تر، متفاوت‌تر، سبک‌تر، پایدارتر، مصرف انرژی کمتر، محیط‌زیست دوست‌تر و ....می باشند. تغییرات عمیق، زندگی و کار را برای بشر به ارمغان آورده است.

بسیاری از شرکت‌ها در حال بهبود و توسعه عملکرد و ظاهر محصولات برقی و الکترونیکی با بکار گیری مواد ، طراحی و فنّاوری جدید هستند. هدف آن‌ها دست‌یابی به بهبود و نوآوری مداوم در محصول است.

فرصت‌های پیش رو با طلوع عصر تلفن‌های هوشمند 5G و نمایشگرهای انعطاف‌پذیر

درحالی‌که استفاده از تلفن‌های هوشمند در سال 2018 شاهد لغزش بود، اما به نظر می‌رسد  فن‌آوری 5G نجات‌بخش تلفن‌های هوشمند باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد تا سال 2020 شاهد موجی از جابجایی‌های تلفن‌های هوشمند موجود با تلفن‌های 5G خواهیم بود. استفاده از فن‌آوری 5G نیازمند کارایی بالاتر تلفن‌های هوشمند است. این فن‌آوری نه‌تنها باعث تغییر صنعت موبایل می‌شود، بلکه بازکننده دریچه‌ای برای استفاده از مواد جدید است. پلیمر بلور مایع (LCPs) از جمله موادی هست که برای آنتن تلفن موبایل استفاده می‌شود.

LCPs، پلی‌استرهای آروماتیکی بوده که در دو نوع می باشند: 1) بلورهای مایع لیوتروپیک (lyotropic)، هنگام حل شدن در حلال ویژگی‌های بلوره مایع را نشان می‌دهند، و 2) بلورهای مایع ترموتروپیک، هنگامی‌که ذوب می‌شوند خاصیت بلورمایع را دارند. در حال حاضر،  ترموپلاستیک های LCPs به دلیل کاربرد خوب در قطعات الکترونیکی کوچک و تولید با حجم زیاد با استفاده از قالب‌گیری تزریقی به‌طور عمده در صنعت الکترونیک استفاده می‌شوند.

در میان همه پلاستیک‌های مهندسی تجاری، LCPs  به دلیل ماهیت مایع به ‌راحتی می‌تواند در تولید محصولات داری ضخامت دیواره نازک استفاده شود، همچنین این ترموپلاستیک دارای پایداری حرارتی بالا، خاصیت ضد شعله، جذب رطوبت کم، زمان قالب‌گیری کوتاه  و نرخ فرورفتگی کم می‌باشد.  وقتی سخن از 5G می‌شود،  دی‌الکتریک یکی از موضوعاتی است که مطرح می‌شود. امروزه سرعت ارتباطات افزایش‌یافته و 5G داده‌ها را با دامنه فرکانس بالا (1-20 GHz) انتقال می‌دهد، بنابراین مواد استفاده‌شده باید دارای ثابت دی‌الکتریک پایینی باشند. LCPs مرسوم دارای دی‌الکتریک 3.7 تا 4.5 هستند، بنابراین نوآوری در کاهش دی‌الکتریک LCPs برای تلفن‌های هوشمند نسل جدید الزامی است.

علاوه بر فن‌آوری 5G، تلفن‌های هوشمند انعطاف‌پذیر خواهند بود. سامسونگ، هوآوی، رویول و نوبیا ازجمله شرکت‌هایی هستند که در حال طراحی تلفن‌های هوشمند انعطاف‌پذیر هستند. انتظار می‌رود سال 2019، اولین سال شکوفایی این نسل از تلفن‌های هوشمند باشد. بنابراین محافظ های صفحه این نوع تلفن‌های هوشمند باید در عین ضد خراش بودن، قابلیت انعطاف پذیری نیز داشته باشند. از طرفی انتظار می‌رود  glass که در حال حاضر برای محافظت از صفحه‌نمایش استفاده می‌شود به دلیل عدم انعطاف‌پذیری از چرخه خارج شود. فیلم‌های پلی ای‌امید شفاف به دلیل شفافیت و همچنین انعطاف پذیر بودن شاهد فرصت‌های رشد قابل‌توجهی در این بخش خواهند بود.

 

گردآورنده: مسیب قرخلو

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن