ارسال پاسخ

imbpa.com افتتاح رسمی خانه مستربچ و کامپاند / خانه مستربچ و کامپاند محلی برای استارتاپ های آینده ۱۱ تير ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
روز گذشته، دوشنبه 10 تیر ماه 1398، خانه مستربچ و کامپاند به صورت رسمی افتتاح شد.

 

به گزارش ایمپا، روز گذشته، دوشنبه 10 تیر ماه 1398، خانه مستربچ و کامپاند با حضور دکتر عشقی دبیر کل اتاق تهران، دکتر ملکی مدیر تشکل های اتاق تهران، خانم کیمیایی و آقای علیرضایی از وزارت صمت و همچنین اعضای هیئت مدیره انجمن به صورت رسمی افتتاح شد.

در ابتدای افتتاحیه سحر مومنی، دبیر انجمن، ضمن خوشامد گویی به مدعوین از همکاری اتاق تهران و استقبال اتاق از طرح های انجمن تشکر کرد.

مهندس کوشکی به وضعیت هاد صنعت مستربچ و کامپاند در یک سال آینده اشاره کرد و افزود دولت قصد دارد در صورتی مالیات را در سال 98   افزایش دهد که همه تولیدکنندگان مشکلات عدیده ای را پیش رو دارند، بهتر است دولت این طرح را بر روی شرکت هایی که اظهار مالیاتی یا هیچگونه فعالیت اقتصادی ندارند، اجرا کند. وی افزود در حوزه مستربچ و کامپاند حدود 33 کد آیسیک ثبت شده و براساس آخرین آمار وزارت صنعت بیش از 500 پروانه بهره برداری صادر شده است. با وجود 3100000 تن ظرفیت اسمی، در بهترین شرایط رونق حدود 500 یا 600  هزار تن مصرف وجود دارد و به ایت ترتیب بیش از 80% ظرفیت کارخانه ها خالی است.

از جمله کشورهای همسایه به ترکیه می توان اشاره کرد که بدون داشتن پتروشیمی، در زمینه مستربچ حدود 10 برابر ایران صادرات دارد. واحدهای کوچک با راهنمایی اتاق و مطالعه بازار می توانند در رسیدن به چنین ظرفیت صادراتی کمک قابل توجهی کنند. وی ادامه داد، با توجه به اینکه بیشتر اعضای انجمن شرکت های دانش بنیان هستند و می توانند با نوآوری ، مستربچ های زیست تخریب پذیر ارائه دهند و به توسعه پایدار و محیط زیست کمک شایانی کنند. بیشترین شرکت های دانش بنیان در حوزه پلاستیک در بخش مستربچ و کامپاند هستند و با کمک اتاق و دانشگاه ها می توان اتاق را به کارخانه  تولید تبدیل کرد و مکانی برای استارتاپ های آینده باشد.

یکی از راه های افزایش صادرات محصولات پتروشیمی ها، تبدیل مواد اولیه به کامپاند می باشد که مصداق آن شرکت LG است و می توان با برنامه ریزی مواد اولیه را به واحد های کامپاند واگذار کرد تا با تبدیل به کامپاند به افزایش صادرات کمک کنند. یکی از اهداف انجمن در سال های آینده، رتبه بندی واحدهای تولیدکننده مستربچ و کامپاند است که با کمک اتاق امکان پذیر است.

وی در پایان اشاره کرد که با کمک اتاق در خرید ملک و همچنین پی گیری های مهندس ظهیری و مهندس مومنی دفتر آبرومندی برای انجمن تهیه شده است.

دکتر عشقی ضمن تبریک به انجمن، اشاره کرد که افتخار اتاق است که با تشکل ها باشد و هر روز به این فکر می کنیم که چگونه می توانیم ارتباط اتاق را با تشکل ها افزایش دهیم. مسئولیت ما ارائه خدمت به تشکل ها می باشد. یکپارچه کردن اعضا، دفاع از اعضا و ... از اهداف اتاق است و از جمله معدود اتاق هایی هستیم که قانون داریم.

 

مهندس زکایی، با توجه به نیاز کشور به صادرات، بهتر است در تعرفه ها تغییراتی ایجاد و برای تولیدکنندگان پتانسیل صادراتی ایجاد شود. انجمن پتانسیل بسیار خوبی برای نوآوری دارد و می توان از همین مکان بحث نوآوری را آغاز کرد.

عباس موید، امروزه نیاز کشور به شرکت های کوچک است، شرکت های کوچک هستند که اشتغال ایجاد می کنند و می توانند تحریم ها را دور بزنند، صادرات را راحت تر انجام دهند و راه نجات کشور ایجاد بخش های کوچک است.  صادرات 2 میلیون تن پلیمر بسیار مشکل است در صورتی که صادرات 2 میلیون تن مستربچ یا کامپاند بسیار راحت می باشد. بنابراین خیلی راحت تر می توان تحریم را دور زد و پول را وارد کشور کرد.

مهندس احمدی، جایگاه تولید باید برای کسانی باشد که خود تولیدکننده بوده و حرفی برای گفتن در صنعت دارند و این مهم ترین مسئله برای رونق تولید است. 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد