ارسال پاسخ

imbpa.com چه کالایی در دسته مستربچ و کامپاند قرار می گیرد ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷
هیات مدیره انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند در جلسه سازمان استاندارد از حقوق تولید کنندگان این صنعت دفاع کرد

به گزارش روابط عمومی انجمن مستربچ و کامپاند، جلسه بازتولید تعاریف مرتبط با مواد اولیه پلیمری ، مستربچ و کامپاند در سازمان ملی استاندارد ایران با حضور حداکثری اعضای هیات مدیره انجمن مستربچ و کامپاند، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، نماینده سازمان گمرک ایران ، نماینده وزارت صمت و نمایندگانی از انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران و دفتر مقررات صادرات تشکیل شد.

در این جلسه تعاریف همسانی برای کالای مستربچ و کامپاند عنوان شد که مرجع تمامی این تعاریف انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران است. بر اساس تعریف انجمن " مخلوط همگن ساخته شده از یک یا چند پلیمر ترموپلاستیک و تقویت کننده ها ، پر کننده ها، افزودنی ها (رنگدانه ها، پایدار کننده ها و ...) به مقدار معینی است بر اساس تعاریف علمی آمیزه، مخلوط، ترکیب، کامپاند، تحت عنوان فارسی آمیزه به لاتین کامپاند نامیده می شوند.

از آنجا که هر گونه اختلاط، فیزیکی یا شیمیایی مواد پلیمری با مواد آلی یا معدنی ، آمیزه (کامپاند) تلقی می شود وجوه تمایز و تفاوت میان کامپاند ، آمیزه، میکس، مخلوط و ترکیب وجود ندارد 

مخلوط پلی اتیلن و پیگمان با کمتر از ۲ درصد از مصادیق کامپاند است. 

با وجود این تعریف در جمع بندی جلسه مقرر شد که برای حصول یک تعریف جامع و مانع برای محصولات آمیزه هفته آینده جلسه ای با حضور همین نمایندگان تشکیل شود.

هیات مدیره انجمن در جلسه استاندارد و بازتولید تعریف مستربچ و کامپاند هیات مدیره انجمن در جلسه استاندارد و بازتولید تعریف مستربچ و کامپاند
jQuery Slider

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد