ارسال پاسخ

در روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی؛ انجمن تشکلی برای ایجاد هماهنگی و وحدت ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸
انجمن ها با بررسی و موشکافی مسایل و مشکلات می توانند در بهبود فضای جامعه مربوط به خود و دستیابی به خواسته های حداکثری اعضا تاثیر داشته باشند . اهداف انجمن چیزی جدا از اهداف اعضای آن نیست؛ در واقع نقاط مشترك معيار اصلي تجمعات است و تشکل انجمنی نیز به نمایندگی از اعضای خود در مسیر این نقاط مشترک حرکت می کند

 

هر جامعه اي كه شكل مي گيرد بر اساس نيازها و اهداف مشتركي است که اعضای آن دنبال می کنند. در روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی فرصتی پدید آمد تا به مزیت وجود انجمن های تخصصی ، تشکلی برای  ایجاد هماهنگی، وحدت رویه و انسجام در بین فعالین آن بپردازیم.

انجمن ها با بررسی و موشکافی مسایل و مشکلات می توانند در بهبود فضای جامعه مربوط به خود و دستیابی به خواسته های حداکثری اعضا تاثیر داشته باشند . اهداف انجمن چیزی جدا از اهداف اعضای آن نیست؛ در واقع نقاط مشترك معيار اصلي تجمعات است و تشکل انجمنی نیز به نمایندگی از اعضای خود در مسیر این نقاط مشترک حرکت می کند. از طرفی انجمن با ایجاد فضای بحث و تبادل نظر در سطوح دیگر جامعه امکان دستیابی به تصمیم های درست و شکوفایی و توسعه جامعه اعضای خود را فراهم می کند.

تشكلها و سازمانهاي مردم نهاد در واقع وظيفه اي فراتر از قانون ندارند اما در جاييكه مجريان و قوانين محدوديت و عقب ماندگي دارند به كمك رشد و ارتقاي جوامع مي آيند. به نوعي كه ديگر بسياري از مردم معتقدند بدون تشكلهاي قوي و موثر راه سعادتمندي جوامع هموار نخواهد شد.

سازمانهای غیردولتی یا همان انجمن ها بهترین ابزاری هستند که می توانند اطلاعات را از جزیی ترین اجزای جامعه دریافت و سپس ساماندهی و طبقه بندی کنند و در اختیار قانونگذار قرار دهند. این ویژگی ها و کارکردها به اندازه کافی زمینه را برای توجه دولت ها به این نهادها مهیا می کند و بی توجهی به آن ها نشانگر عدم شناخت و فهم درست از اهمیت و جایگاه تعیین کننده و مؤثر نهادهای مدنی است و در نهایت موجب از دست دادن فرصت ها برای توسعه همه جانبه آن جوامع می شود.

روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی یک روز ملی برای تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد در نقاط مختلف کشور است که امکان  به اشتراک‌گذاشتن تاثیرات مثبت فعالیت این سازمان‌ها بر جامعه را فراهم می کند

انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران نیز با موضوع ساماندهی امور مرتبط با تولید و صادرات مستربچ و کامپاند و ایجاد هماهنگی، وحدت رویه و انسجام در بین فعالین و افزایش سطح قدرت چانه زنی این صنف در بازارهای بین المللی فعالیت خود را آغاز کرده است.

 اهداف دیگر این انجمن مواجهه با سازمانهای داخلی و ارتقاء سطح کیفی محصولات، مدیریت مدنی و صنفی در امر تولید و جلوگیری از افزایش کاذب قیمتها، حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری برای تولید صحیح کالا و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران، روزآمد نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه و دفاع از منافع مشروع اعضاء است.

بر همین اساس انجمن مستربچ و کامپاند ۲۲مردادماه روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی را به همراهان این انجمن و اعضا تبریک میگوید.

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد