ارسال پاسخ

شهرکهای صنعتی در مرزهای مشترک ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه به خصوص ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از ایسنا، محسن صالحی‌نیا در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرک صنعتی شوش، اظهار کرد: در سیاست‌های کلان وزارت صنعت به دنبال حمایت از استقرار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی هستیم زیرا در شهرک‌ها می‌توانیم به‌صورت متمرکز عمل و زیرساخت‌ها را نیز تکمیل کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: در شهرک‌های صنعتی با توجه به تمرکز در استقرار واحدها به‌خوبی می‌توان مشکلات آن‌ها را رصد کرد و ازاین‌رو از استقرار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی حمایت می‌کنیم.

صالحی‌نیا عنوان کرد: با توجه به تجربیات کشورهای توسعه‌یافته این امر یک نتیجه مثبت دارد و علاوه بر تأمین زیرساخت‌ها می‌توانیم زمینه را برای توسعه توانمندی‌های واحدهای تولیدی، حمایت از خوشه‌های صنعت و غیره فراهم کنیم.

معاون وزیر صنعت با اشاره به بحث شهرک‌های مرزی مشترک، عنوان کرد: در حال حاضر ۳ کشور ترکیه، عراق و آذربایجان برای بحث شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند.در این زمینه یکسری تسهیلات در ایران برای سرمایه‌گذاران آن کشور فراهم خواهد شد و بالعکس آن در کشور مدنظر نیز تسهیلاتی برای سرمایه‌گذاران ایرانی فراهم می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر در خصوص دو شهرک با کشور آذربایجان تفاهم‌نامه منعقد شده است و در این زمینه تجربیات خوبی به‌دست‌آمده که می‌توان برای دیگر شهرک‌های مرزی مشترک نیز استفاده کرد.

او اظهار کرد: برای استان خوزستان نیز این آمادگی وجود دارد که شهرک صنعتی موردنظر را انتخاب و به‌طرف عراقی معرفی کرد تا بحث شهرک‌های مرزی مشترک در استان خوزستان نیز پیگیری و پیش رود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اعضای انجمن