ارسال پاسخ

هلدینگ خلیج فارس در جایگاه سی و پنجم شرکتهای برتر صنایع شیمیایی 2019 ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سه رتبه صعود به جایگاه سی و پنجم در بین بزرگترین شرکتهای تولیدکننده مواد شیمیایی جهان در سال 2019 دست یافت این ارزیابی و رتبه بندی توسط موسسه معتبر ICIS برای دهمین سال پیاپی صورت گرفته است.

به گزارش ایمپا، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور، که سی و یک درصد از سهام کل پتروشیمی های ایران را داراست، امسال با سه رتبه صعود در جایگاه سی و پنجم مووسسه معتبر آیسیس در میان بزرگترین شرکتهای صنعت پتروشیمی قرار گرفت.

این موفقیت های جدید هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در حالی اعلام می شود، که چند روز پیش این هلدینگ موفق به شکستن رکورد ارزش یک شرکت در بازار سرمایه ایران شده بود. برگزاری مجمع عمومی این هلدینگ بزرگ پتروشیمی کشور 31 شهریورماه برگزار می گردد

از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس می‌توان به: پتروشیمی بندرامام، پتروشیمی اروند، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی فجر، پتروشیمی بوعلی، پتروشیمی مبین، پتروشیمی کارون، پتروشیمی پارس،عملیات غیر صنعتی پازارگاد ، پتروشیمی نوری و پالایشگاه بیدبلند اشاره کرد و بنا به آخرین گزارشها، درآمد سالانه این هلدینگ وسیع رقمی بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان برآورده شده است.

بر اساس این گزارش هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، در سال جاری میلادی مورد تحریم های ظالمانه و یکسویه ایالات متحده آمریکا قرار گرفت، این در حالی است که میزان فروش این شرکت در سال 2018 تنظیم شده است و تحریم هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، طبعا در رشد سه رتبه ای این شرکت نقش منفی ایفا نکرده است . البته تحریم ها در لیست صد شرکت برتر شیمیایی سال آتی، بر عملکرد این شرکت و ارزیابی مووسسه ICIS تاثیر خواهد داشت.

در جدول ارایه شده توسط موسسه ICIS، شرکتهای Sinopec، بی. ای . اس . اف (BASF) و Dow به ترتیب در رده های اول تا سوم بزرگترین شرکتهای صنعت پتروشیمی و صنایع شیمیایی جهان قرار دارند.

این دهمین سالی است که آیسیس اقدام به انتشار فهرست یکصد شرکت برتر سال در صنایع شیمیایی می نماید. به گفته این موسسه، لیست جهانی امسال با توجه به فروش سال 2018 رتبه بندی و تنظیم شده است.

در تهیه این گزارش انجمن ملی توزیع کنندگان مواد شیمیایی مستقر در آمریکا، اتحادیه اروپایی توزیع کنندگان مواد شیمیایی، انجمن توزیع کنندگان مواد شیمیایی برزیل، انجمن تجارت بین المللی مواد شیمیایی، انجمن تجارت شیمیایی بریتانیا و مووسه مسوولیت توزیع کانادا در تهیه این فهرست ICIS را یاری داده اند.

در ادامه لیست 49 شرکت برتر جهان در سال 2019 در زمینه صنایع شیمیایی و پتروشیمی که توسط ICIS منتشر شده است، مشاهده می کنید. (در بخش قرمز رنگ، مشخصات شرکت هلدینگ خلیج فارس قرار دارد.)

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد