ارسال پاسخ

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد ایران پلاست کانون ارتباط تولیدکنندگان و بنگاههای صنعت پلیمر ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۱
در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست ۵۷۰ شرکت داخلی، ۳۵ شرکت خارجی، ۱۲ هیات از ۸ کشور خارجی و ۱۴ کشور بصورت انفرادی حضور خواهند داشت. نمایشگاه ایران پلاست کانون ارتباط تولیدکنندگان و بنگاههای صنعت پلیمر و موجب افزایش رونق صنایع پایین دست پتروشیمی می شود.

 

به گزارش ایمپا محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی صبح امروز (دوشنبه 25 شهریور) در دیدار با اصحاب رسانه جزییات سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست را تشریح کرد و گفت: نمایشگاه ایران پلاست مهمترین نمایشگاه پتروشیمی کشور است که امیدواریم این دوره پربارتر و هدفمندتر برگزار شود . در ایران پلاست سیزدهم ۵۷۰ شرکت داخلی، ۳۵ شرکت خارجی، ۱۲ هیات از ۸ کشور خارجی و ۱۴ کشور بصورت انفرادی حضور خواهند داشت. نمایشگاه ایران پلاست همواره کانون ارتباط تولیدکنندگان و بنگاههای صنعت پلیمر و موجب افزایش رونق صنایع پایین دست پتروشیمی است.

محمدی میزان اشتغال در صنایع پایین دست پتروشیمی را رو به افزایش توصیف کرد و گفت: در حال حاضر ۸۵۰ هزار نفر در صنایع پایین دست پتروشیمی در ۱۵ هزار بنگاه فعال اشتغال دارند. با بهره برداری از طرحهای آینده صنعت پتروشیمی، رونق اقتصادی به صنایع پایین دست پتروشیمی نیز انتقال یافته و انتظار داریم که میزان اشتغال نیز افزایش یابد زیرا تاثیر صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه از همایش اکو پلاست در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست سیزدهم خبر داد و گفت: با تدبیر وزارت نفت از ۱۱ تن از وزرای نفت و انرژی کشورهای آسیای میانه و کشورهای همسایه مانند عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان دعوت شده تا ضمن بازدید از نمایشگاه و آشنایی با دستاوردهای صنعت پتروشیمی کشور ، شرایط ایجاد تعامل بیشتر صنعت پتروشیمی کشور با کشورهای دیگر فراهم شود و امیدواریم که در خلال این نمایشگاه همکاری های زیادی شکل بگیرد .

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ظرفیت کنونی صنعت پتروشیمی و چشم انداز آینده آن را خاطرنشان کرد و گفت: نقشه کلان صنعت از لحاظ میزان تولید محصول تا سال ۱۴۰۴ به ۱۳۳ میلیون تن خواهد رسید این درحالی است که حجم تولید فعلی ۶۵.۸ میلیون تن است و با بهره برداری از 27 طرح پتروشیمی تا پایان سال 1400 و 26 طرح تا سال 1404 می توان پیشرفت این صنعت را ۱۰۰ درصدی تخمین زد. برنامه ریزی توسعه تنها به لحاظ کمی نخواهد بود بلکه در نظر داریم پیشرفتها بصورت متوازن در تامین نیاز بازار داخل و هم رونق صادرات از طریق مطالعه بازارهای جهانی باشد.

محمدی در مورد ظرفیت های صنعت پتروشیمی کشور گفت : در حال حاضر ۵۶ مجتمع پتروشیمی وجود دارد که از بین آنها ۵۴ مجتمع تولیدی و دو مجتمع تامین کننده یوتیلیتی برای پتروشیمی های دیگر است. بعد از جهش دوم صنعت پتروشیمی در 1400 انتظار داریم که مجتمع های تولیدی به ۸۳ مجتمع برسد.

وی در مورد سبد محصولات تولیدی کنونی صنعت پتروشیمی کشور گفت: در حال حاضر ۴۴ نوع محصول شیمیایی و ۱۸ نوع محصول پلیمری تولید می شود که با احتساب ۳۰۰ گرید مختلف برای محصولات پلیمری، مجموع کل محصولات تولیدی صنعت پتروشیمی کشور به ۳۵۰ نوع محصول مختلف می رسد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد