ارسال پاسخ

imbpa.com جلسه شورای سیاست گذاری پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری برگزار شد ۴ دى ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، جلسه شورای سیاست گذاری پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری در روز دوشنبه دوم دی ماه 98 در محل دفتر انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، جلسه شورای سیاست گذاری پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری در روز دوشنبه دوم دی ماه 98 در محل دفتر انجمن برگزار شد.

در این نشست پرویز صحاف زاده از انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی، مصطفی طالقانی از جامعه صنعت کفش، مجتبی باقری از ستاد فناوری نانو، ایمان حاج صالحی از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، فرزانه خرمیان از انجمن لوله و اتصالات PVC، سعید زکایی و فرزانه علیرضایی از انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، دکتر حسین نازکدست، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ابراهیم ملکوتی خواه، بابک شایسته، عباس موید و نجمه میررضایی ار اعضای هیات مدیره انجمن و مهدی پورقاضی بازرس انجمن حضور داشتند.

پس از توضیحات، ریاست جلسه، خانم میررضایی، دبیر پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری، آقای موید گزارشی از چهار دوره برگزاری موفق کنفرانس ارائه کرد و اهداف متعالی برگزاری این رویداد را برای حاضرین تشریح نمود. توانمند سازی صادراتی و ایجاد ارتباط میان صنایع بالادستی و پایین دستی پتروشیمی به عنوان اهم اهداف کنفرانس پنجم مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه هر یک از حاضران پیشنهادات خود را برای برگزاری هر چه بهتر کنفرانس اعلام کردند. پورقاضی پیشنهاد برگزاری تورهای بازدید از واحدهای تولید برای مدعوین خارجی را مطرح نمود که با استقبال همه حاضران در نشست و برگزارکنندگان کنفرانس قرار گرفت و هماهنگی برای دعوت از انجمن پلاستیک ترکیه در دستور کار قرار گرفت.

نازکدست، رییس کمیته علمی کنفرانس، برنامه های جانبی کنفرانس و برگزاری پنل های تخصصی بعد از انجام هر بخش از کنفرانس را اعلام کرد و گفت:" تلاش خواهیم کرد از مقالات دانشگاهی به سوی ارائه مقالات صنعتی حرکت کنیم."

زکایی بر ارائه آمار و گزارش های تحقیقات بازار انجام شده توسط پتروشیمی ها تاکید کرد و از آقای صحاف زاده برای ارائه گزارش های آماری واقعی در مورد میزان مصرف و تولید در کنفرانس پنجم دعوت کرد.

صحاف زاده گزارشی کوتاه از کشورهای عضو D8 و فعالیت پررنگ ترکیه در اجلاس این گروه سخن گفت و تاکید کرد که متاسفانه دولت ترکیه با وضع تعرفه های سنگین مشکلات زیادی در توسعه همکاری ها ایجاد کرده است. وی با اشاره به نامه انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند مبنی بر صادرات از طریق کامپاندینگ گفت:" این مهم نیاز به مذاکره دارد و شرکت های پتروشیمی نمی توانند بحث صادرات را نادیده بگیرند."

زکایی بر پیشنهاد خود مبنی بر معرفی گریدهای پلیمری که در واحدهای پتروشیمی تولید می شوند در کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری تاکید کرد.

ستاد فناوری نانو و صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت 100 درصدی خود از کنفرانس پنجم را اعلام کردند. حاج صالحی از صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:" در حوزه های مختلف امکان حمایت صندوق از شرکت های دانش بنیان عضو انجمن و همینطور کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند وجود دارد که طی جلسه ای تمام پک های تسهیلات صندوق را می توانیم به اعضای انجمن ارائه دهیم."

درپایان، دبیر همایش با تشکر از حضور شورای سیاست گذاری اعلام کرد، کنفرانس و نمایشگاهی باشکوه در اسفندماه برگزار خواهد شد و در صنعت پلیمر و پتروشیمی ایران به یادگار خواهد ماند. و در این مسیر، حمایت و همراهی تمامی اهالی صنعت پلیمر و پتروشیمی کشور را خواستار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد