ارسال پاسخ

imbpa.com نقش موثر کنفرانس در تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی ۶ دى ۱۳۹۸ ۲۳:۱۶
با فعال شدن دبیرخانه کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری، برگزاری نشست شورای سیاست گذاری و همچنین برگزاری منظم نشست های کمیته های علمی و اجرایی کنفرانس، فرصت گفت و گو با دکتر عباس موید، دبیر دوره پیشین کنفرانس و نایب رییس انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند را مغتنم شمرده و دست آوردهای دوره پیشین کنفرانس با وی مورد ارزیابی قرار گرفت.

با فعال شدن دبیرخانه کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری، برگزاری نشست شورای سیاست گذاری  و همچنین برگزاری منظم نشست های کمیته های علمی و اجرایی کنفرانس، فرصت گفت و گو با دکتر عباس موید، دبیر دوره پیشین کنفرانس و نایب رییس انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند را مغتنم شمرده و دست آوردهای دوره پیشین کنفرانس با وی مورد ارزیابی قرار گرفت.

برگزاری کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری با چه اهدافی در دستور کار انجمن قرار گرفت؟

اهداف مشخص شده برای این کنفرانس شامل موارد زیر بوده است:

  • ایجاد ارتباط موثر بین ذی نفعان صنعت مستربچ و کامپاند شامل تولیدکنندگان مواد اولیه و ماشین آلات، مصرف کنندگان، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی
  • ارتقا سطح دانش فنی، تکنولوژی و علم بازار اعضای انجمن
  • جمع آوری ایده های نو و ارائه به اعضا جهت توسعه صنایع مستربچ و کامپاند

با توجه به تلاش اعضای هیات مدیره و تمامی ذی نفعان، اهداف تعیین شده تا حد زیادی محقق شد. حضور گسترده اهالی این صنعت در کنفرانس و بررسی بازخوردهای آن، انگیزه اصلی انجمن برای تداوم برگزاری این رویداد بین المللی بوده است.

آیا دوره پنجم کنفرانس مستربچ و کامپاندهای پلیمری همچون دوره های گذشته در ابعاد بین المللی برگزار خواهد شد؟

کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری جزو معدود کنفرانس های بین المللی در صنعت پلاستیک و پلیمر کشور می باشد. هر چند طی سالیان اخیر با مشکلات و چالش هایی در ایجاد ارتباط با شرکت های بین المللی به واسطه تحریم ها روبرو بوده ایم، با این حال با تلاش های صورت گرفته در تمامی دوره ها بالغ بر 25 درصد از سخنرانان خارجی بوده اند و امیدواریم در سال جاری نیز تعداد مناسبی سخنران خارجی از شرکت های معتبر بین المللی در کنفرانس حاضر باشند و دست آوردهای نوین صنعت مستربچ و کامپاند و فن آوری های نوین این صنعت را در اختیار مخاطبان کنفرانس قرار دهند.

پیام شما برای متولیان صنایع پلاستیک و پلیمر کشور در راستای برگزاری باشکوه این کنفرانس چیست؟

شرایط فعلی کشور، فضای مناسب برای ارتقا تولیدات داخلی و توانمندسازی واحدهای تولیدی را فراهم ساخته است لذا از تمامی تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند، تامین کنندگان، بخش های علمی و پژوهشی و مصرف کنندگان این صنعت می خواهیم تا با حضور در کنفرانس و ارائه نظرات و پیشنهادات خود، شرایط را برای بهبود فضای کسب و کار و رونق این صنعت در کشور فراهم سازند.

کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری در معرفی بهتر صنعت مستربچ و کامپاند و مشارکت زنجیره ارزش این صنعت، چه نقشی می تواند داشته باشد؟

با برگزاری 4 دوره کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری تلاش شده است تا توانمندی علمی، فنی و تولیدی صنعت مستربچ و کامپاند در عین جدید بودن به صنعت کشور به نحوی شایسته معرفی گردد و با ایجاد ارتباط با صنایع بالادستی پتروشیمی در تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و پتروشیمی نقش موثری ایفا نماید. برگزاری کنفرانس می تواند حلقه ارتباط میان صنایع بالادستی و صنایع پایین دستی را مستحکم نماید و در یک فضای علمی و صنعتی، توان صنایع و نیازهای موجود را کشف نموده  و برای رفع  این نیازها، راه حل های متنوع ارائه نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن