ارسال پاسخ

imbpa.com لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی با هدف کاهش خام فروشی ۷ دى ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، ، عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی ایران در تمام زمینه ها گفت: صنعت پتروشیمی بیشترین ارزش‌افزوده را برای کشور به همراه دارد و کاهش خام فروشی به عنوان راهبرد ملی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران به نقل از نیپنا، عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی ایران در تمام زمینه ها گفت: صنعت پتروشیمی بیشترین ارزش‌افزوده را برای کشور به همراه دارد و کاهش خام فروشی به عنوان راهبرد ملی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

محمدعلی وکیلی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که صنعت پتروشیمی ایران با توجه به کارکرد های اثر بخش خود در اقتصاد و صنعت کشور نیازمند حمایت برای تکمیل زنجیره ارزش با هدف تولید محصولات نهایی است گفت: یکی از اتفاق‌های ضروری در شرایط امروز کشور جلوگیری از خام‌فروشی و تبدیل آن به محصولات مختلف است،

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: با عزمی ملی باید خام‌فروشی در صنعت نفت  به حداقل برسد  و  بدون تردید توسعه روزافزون صنعت پتروشیمی کمک بزرگی به افزایش صادرات غیرنفتی محسوب می‌شود، زیرا این محصولات باوجود شرایط تحریمی بازار خوبی در منطقه و جهان دارند.

وی تصریح کرد: عرضه محصولات پتروشیمی در کنار درآمدهای ارزی، اشتغال‌آفرینی نیز به همراه دارد. صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی است که از خام‌‌فروشی منابع جلوگیری کرده و بیشترین ارزش‌افزوده را برای کشور به همراه داشته است، همچنین توسعه این صنعت، صنایع بزرگ دیگری را نیز فعال می‌کند.

وکیلی عنوان کرد: امروز صنعت پتروشیمی در بسیاری از جنبه‌ها خودکفا شده به گونه‌ای که هم اکنون ایران از توان بالایی در ساخت تجهیزات صنعت پتروشیمی توسط سازندگان کشور برخوردار است که باید با استفاده از روش‌های مختلف از این سازندگان داخلی حمایت کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پتروشیمی برای توسعه هرچه بیشتر در شرایط تحریمی به منابع مالی نیازمند است، از این رو باید تلاش کنیم با استفاده از روش‌های مختلف در لایحه بودجه سال 99 کل کشور، نگاه توسعه‌ای به این صنعت پراهمیت و پرسود فراموش نشود.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد