ارسال پاسخ

imbpa.com اولین پالایشگاه تولید نفت‌کوره کم‌گوگرد ایران آماده بهره‌برداری شد؛ ۲۸ دى ۱۳۹۸ ۰۰:۴۲
رئیس هیات‌مدیره هلدینگ دانش‌بنیان «اچ.ان.تی» از بهره‌برداری اولین پالایشگاه تولید نفت‌کوره کم گوگرد ایران با هدف تامین سوخت کشتی‌ها و نفتکش‌ها در سال 99 خبر داد و اعلام کرد: در فاز اول 500 هزار تن و در فاز دوم تا سقف یک میلیون تن سوخت کم گوگرد کشتی‌ها تولید خواهد شد.

رئیس هیات‌مدیره هلدینگ دانش‌بنیان «اچ.ان.تی» از بهره‌برداری اولین پالایشگاه تولید نفت‌کوره کم گوگرد ایران با هدف تامین سوخت کشتی‌ها و نفتکش‌ها در سال 99 خبر داد و اعلام کرد: در فاز اول 500 هزار تن و در فاز دوم تا سقف یک میلیون تن سوخت کم گوگرد کشتی‌ها تولید خواهد شد.

روز خوب صنعت پتروشیمی کامل شد؛

مدیرعامل صنایع پتروشیمی از دستیابی ایران به دانش فنی و تکنولوژی بومی تکمیل زنجیره متان به پلیمرهای گازی خبر داد/ اولین طرح تبدیل متان به متانول، پروپیلن و پلی‌پروپیلن در «اسلام‌آباد غرب» احداث می‌شود/ ایران تا 2025 از عربستان در تولید محصولت پایه پتروشیمی سبقت می‌گیرد.

کنایه سنگین معاون «زنگنه» به متانول‌سازان پتروشیمی؛

دوره تولید محصولات تنی 200 دلار در صنعت پتروشیمی تمام شده است/ جهش جدید توسعه پتروشیمی با محوریت تولید محصول تنی 1200 تا 1300 دلار است/ پایداری و تاب‌آوری فعلی سبد پتروشیمی مناسب نیست.

 

اولین پالایشگاه تولید نفت‌کوره کم‌گوگرد ایران آماده بهره‌برداری شد

مدیرعامل یک هلدینگ دانش‌بنیان ایرانی از ساخت و بهره‌برداری اولین پالایشگاه تولید نفت‌کوره کم‌گوگرد ایران در آینده ای نزدیک خبر داد و اعلام کرد: با بهره برداری این پالایشگاه در فاز اول 500 هزار تن سوخت کم گوگرد کشتی‌ها و نفتکش‌های ایرانی تامین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «جلیل سبحانی» در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید با هدف تولید محصول مهم «پلی بوتادین رابر» و تامین نیاز صنایع پائین دستی تولیدکننده لاستیک و تایر در کشور، گفت: با بهره برداری از این طرح پتروشیمی کشور از واردات محصول «پلی بوتادین رابر» بی نیاز شد و حتی امکان صادرات این محصول خاص پلیمری فراهم شده است.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی، تامین قطعات، تجهیزات و مواد شیمیایی ایران با اعلام اینکه فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید از ظرفیت تولید سالانه ۵۵ هزار تن ماده اولیه لاستیک و تایر (پلی بوتادین رابر)، ۲۰ هزار تن لاتکس، ۵ هزار تن اس.‌تی.‌پی و ۱۸ هزار تن وی.‌بی‌.آر گرید اچ.‌آی.‌پی.‌اس برخوردار است، اظهار داشت: این طرح پتروشیمی با سرمایه گذاری 100 درصدی بخش خصوصی بدون برداشت یک رسال از اعتبارات و تسهیلات دولتی با دانش فنی کاملا ایرانی و بومی طراحی، ساخت و بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه محصولات این طرح برای سه ماه آینده پیش‌فروش شده است، افزود: همه کارخانه‌های لاستیک ‌سازی کشور با افتتاح این طرح به‌طور کامل با محصول باکیفیت و بهترین قیمت پوشش داده می‌شوند.

این مقام مسئول  در ادامه با اعلام اینکه فعالیت های این شرکت دانش بنیان صرفا طراحی و تولید انواع کاتالیست های پرمصرف و یا دانش فنی تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری در کشور نیست، ادامه داد:  تاکنون 9 قرارداد کاتالیستی با شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به تولید رسیده و آماده تحویل به مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی کشور بوده و کاتالیست‌های اتیلن اکساید، پلیمری، بنزین‌سازی و گازوئیل‌سازی از جمله آنهاست.

سبحانی از تولیدی شدن واحد ۱۰ هزارتنی کک سوزنی به‌منظور رفع مشکل اصلی صنعت فولاد تا پایان تابستان با همکاری صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت خبر داد و یادآور شد: سال آینده واحد ۴۰ هزارتنی هگزان، ۱۰ هزار تنی پنتان و ۷ هزار تنی هپتان برای واحدهای پلیمری به بهره‌برداری می‌رسد که تمامی این امور با دانش ایرانی انجام می‌شود.

رئیس هیات‌مدیره هلدینگ دانش‌بنیان ایرانی HNT  با اشاره به اینکه این مجموعه از دو سال پیش کار روی سوخت کم گوگرد برای کشتی‌ها را با همکاری صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت آغاز کرده و به دانش فنی آن دست یافته است، تصریح کرد: این واحد با ظرفیت سالانه ۵۰۰ هزار تن در بوشهر برقرار شده است که امیدواریم امسال به پایان برسد. این واحد قابلیت افزایش تولید تا یک میلیون تن در سال را نیز دارد و نیاز کامل کشور را پوشش خواهد داد.

 

وی همچنین از راه‌اندازی واحد ۴۰ هزارتنی هگزان، ۱۰ هزار تنی پنتان و ۷ هزار تنی هپتان برای پتروشیمی‌های کشور با دانش ایرانی در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: به زودی کشور هم از واردات این سه محصول کمیاب و ارزشمند پتروشیمی هم خودکفا خواهد شد.

 

هگزان پتروشیمی‌های کشور با دانش ایرانی تامین می‌شود

رئیس هیئت مدیره هلدینگ HNT از راه‌اندازی واحد ۴۰ هزارتنی هگزان، ۱۰ هزار تنی پنتان و ۷ هزار تنی هپتان برای پتروشیمی‌های کشور با دانش ایرانی در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، جلیل سبحانی دیروز (سه‌شنبه، ۲۴ دیماه) در آیین بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید تأکید کرد: این طرح با توانمندی متخصصان جوان شرکت دانش‌بنیان هلدینگ HNT انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیر فروش این مجتمع گفته است محصولات این طرح برای سه ماه آینده پیش‌فروش شده است، افزود: همه کارخانه‌های لاستیک‌سازی کشور با افتتاح این طرح به‌طور کامل با محصول باکیفیت و بهترین قیمت پوشش داده می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره هلدینگ HNT با اشاره به ۹ قرارداد کاتالیستی با شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهار کرد: این کاتالیست‌ها هم‌اکنون به تولید رسیده و آماده تحویل به مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی کشور است؛ کاتالیست‌های اتیلن اکساید، پلیمری، بنزین‌سازی و گازوئیل‌سازی از جمله آنهاست.

سبحانی از تولیدی شدن واحد ۱۰ هزارتنی کک سوزنی به‌منظور رفع مشکل اصلی صنعت فولاد تا پایان تابستان با همکاری صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت خبر داد و گفت: سال آینده واحد ۴۰ هزارتنی هگزان، ۱۰ هزار تنی پنتان و ۷ هزار تنی هپتان برای واحدهای پلیمری به بهره‌برداری می‌رسد که تمامی این امور با دانش ایرانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه از دو سال پیش کار روی سوخت کم گوگرد برای کشتی‌ها را با همکاری صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت آغاز کرده و به دانش فنی آن دست یافته است، تصریح کرد: این واحد با ظرفیت سالانه ۵۰۰ هزار تن در بوشهر برقرار شده است که امیدواریم امسال به پایان برسد. این واحد قابلیت افزایش تولید تا یک میلیون تن در سال را نیز دارد و نیاز کامل کشور را پوشش خواهد داد.

فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید روز سه‌شنبه (۲۴ دی‌ماه) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به بهره‌برداری رسید. هدف از طراحی و ساخت این طرح توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی زیرمجموعه هلدینگ HNT تولید سالانه ۵۵ هزار تن «پلی بوتادین رابر»، ۲۰ هزار تن لاتکس، ۵ هزار تن «اس‌تی‌پی» و ۱۸ هزار تن «پلی بوتادین رابر» گرید Hips است. تولید پتروشیمی تخت جمشید در صنایع تکمیلی پتروشیمی به‌ویژه برای تأمین مواد اولیه صنایع تایر و لاستیک‌ استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد