ارسال پاسخ

imbpa.com جلسه فوق العاده هیات مدیره در یک شب برفی ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۲۰
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، جلسه فوق العاده هیات مدیره با حضور میهمانان متعدد از تامین کنندگان، کارگزاری های بورس و رسانه های همراه انجمن روز یکشنبه 29 دی ماه از ساعت 5 عصر تا 9:30 دقیقه شب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، جلسه فوق العاده هیات مدیره با حضور میهمانان متعدد از تامین کنندگان، کارگزاری های بورس و رسانه های همراه انجمن روز یکشنبه 29 دی ماه از ساعت 5 عصر تا 9:30 دقیقه شب برگزار شد.

با دعوت از برخی واردکنندگان ماشین آلات و تجهیزات اکسترودر و کامپاندینگ، مباحث مربوط به ممنوعیت واردات ماشین آلات کامپاندینگ و توان ساخت داخل این ماشین ها مورد ارزیابی قرار گرفت. آقای تهرانیان نماینده شرکت بوزانو نخستین میهمان یکصد و چهل و یکمین جلسه هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران بود. راهکارهای ممکن برای به حداقل رساندن محدودیت های ایجاد شده در واردات ماشین آلات کامپاندینگ مورد ارزیابی قرار گرفت و پیشنهادات شرکت بوزانو برای پیگیری های آتی به ثبت رسید.

نمایندگان شرکت کنترل فرآیند رادمان میهمانان بعدی نشست فوق العاده هیات مدیره بودند. راپکو فعالیت خود را در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، انرژی و ارائه سرویس های متنوع به واحدهای صنعتی در سراسر خاورمیانه متمرکز ساخته است. راه حل های بسته بندی، تجهیزات جابجایی مواد، کارخانه های کامپاندینگ، واحدهای فینیشینگ و سرویس های دیده بانی آنلاین، از جمله خدمات متنوع این مجموعه است. پس از معرفی شرکت راپکو، موضوعات مختلفی از جمله شیوه های ارائه سرویس به اعضای انجمن مستربچ و کامپاند با بهترین شرایط مورد بررسی قرار گرفت. حضور در پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری به منظور معرفی فن آوری های جدید این مجموعه به تایید نمایندگان شرکت کنترل فرآیند رادمان و تاکید اعضای هیات مدیره انجمن رسید.

بخش سوم یکصد و چهل و یکمین جلسه هیات مدیره به حضور نمایندگان کارگزاری های بورس اختصاص یافت. خانم واعظی از کارگزاری گنجینه سپهر، خانم کربلایی از کارگزاری بانک توسعه صادرات و آقای علیمحمدی از کارگزاری ایساتیس در یک نشست یک ساعته ی مشترک چالش های خرید از بورس و شیوه های همکاری با اعضای انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران را به طور جامع تحلیل کرده و پیشنهادات متنوعی برای بهبود شرایط موجود ارائه نمودند. واعظی با تشکر از هیات مدیره انجمن یکی از معضلات مهم در خرید از بورس را ارتباط ضعیف با واحدهای تولید و بخش تولید کارخانجات عنوان کرد. وی تاکید کرد که ارتباط با بخش تولید کارخانجات این امکان را فراهم می سازد که کارگزاری بتواند در زمان درست به مقدار صحیح مورد نیاز خرید را انجام بدهد.

علیمحمدی تاسیس یک تعاونی تامین نیاز را برای انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ضروری عنوان کرد تا با تجمیع نیازها بتوان با شرایط مطلوب مواد مورد نیاز را از بورس خریداری کرد.

دکتر موید، نایب رییس هیات مدیره، تنوع گرید های مورد نیاز واحدهای کامپاندینگ را مشکل دیگری دانست که اعضای انجمن با آن دست به گریبان هستند و امکان تجمیع آن در سهمیه اعضا مورد بررسی حاضران قرار گرفت.

علیمحمدی پیشنهاد تامین مالی اعضا توسط انجمن را نیز به عنوان راهکاری برای بهبود شرایط خرید از بورس کالا ارائه کرد.

کربلایی معایب خرید از طریق تعاونی را بیش از مزایای آن دانست و گفت این شیوه خرید به طور کلی مطلوب واحدهای کوچک بوده و از سوی واحدهای بزرگ از آن استقبالی نخواهد شد.

در ادامه سامانه جامع تجارت ایران، طرح افق و بهین یاب مورد بحث قرار گرفت. موضوعات مطرح شده برای پیگیری در کمیسیون بازرگانی انجمن تهیه و مقرر شد کارگزاران حاضر با حضور در جلسات کمیسیون بازرگانی به طور مستقیم با اعضای کمیسیون پیگیر عملیاتی ساختن پیشنهادات ارائه شده باشند. ارائه تحلیل های آماری جامع در کنار کنفرانس پنجم مستربچ و کامپاندهای پلیمری موضوع پایانی در نشست هیات مدیره با کارگزاران مطرح بورس بود.

آرمین اکبری مدیر شرکت نکوپلیمرآرسام و خردمند میهمانان بعدی جلسه طولانی یکشنبه شب بودند. موضوع ممنوعیت واردات ماشین آلات کامپاندینگ مبحث اصلی این نشست بود. آرمین اکبری با ارائه گزارشی از کیفیت ماشین آلات وارداتی و تفاوت های آن با ماشین های ساخت داخل، تاکید کرد که امکان ساخت بسیاری از ماشین های کامپاندینگ دو مارپیچ در ایران به واسطه فناوری های به کار رفته در آن وجود ندارد و باید راهکارهای کارشناسی برای آنکه اعضای انجمن دچار محدودیت در واردات نباشند، شناسایی کرد.

کوشکی، ریاست هیات مدیره انجمن با اشاره به موضوعات مطرح شده در نشست هیات مدیره با انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان ارائه پیش نویس تفاهم نامه توسط انجمن صنفی ماشین سازان را گام اولی دانست که مانع از ایجاد محدودیت برای اعضای انجمن خواهد بود و کارشناسان هر دو انجمن، درخواست های اعضای انجمن را بررسی خواهند کرد.

اکبری پیشنهاد کرد که واردکنندگان در تعامل با یکدیگر امکانات فنی ماشین آلات و تفاوت های موجود را لیست کرده و گزارشی برای مراجع ذیربط آماده سازند.

آقای یوسفیان از بازرگانان حاضر در ترکیه آخرین میهمان بخش نخست! جلسه هیات مدیره در روز برفی 29 دی ماه بود. یوسفیان که پیش تر فعالیت های متنوع تولیدی در بخش های خودرویی و بسته بندی در ایران را تجربه است، زیرساخت و سخت افزار لازم برای صادرات کالا و محصولات ایرانی در کشور ترکیه را فراهم ساخته است. وی بر توان مجموعه خود در شناخت بازار کشور ترکیه تاکید کرد و امکان صادرات محصولات تولیدی اعضای انجمن را در گفت و گو با اعضای هیات مدیره مورد بررسی قرار دارد.

برگزاری کنفرانس پنجم مستربچ و کامپاندهای پلیمری و ارائه گزارش تحلیلی و جامع از بازار مستربچ و کامپاند کشور ترکیه و بازارهای هدف صنایع پایین دستی موضوع دیگر این نشست بود.

یکصدو چهل و یکیمن جلسه هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران در یک هوای سردِ برفی با شور و حرارت و انرژی  اعضای هیات مدیره و میهمانان گرانقدر، گرمایی ویژه داشت. همگرایی اعضا و تلاش آنان در بهبود شرایط کسب و کار برای تمامی اعضای انجمن، نوید روزهایی خوش و پر رونق برای صنعت مستربچ و کامپاند کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
اعضای انجمن