ارسال پاسخ

imbpa.com شفاف بودن تضاد منافع در دنیای مدرن بر خلاف ایران ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹
به گزارش انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، نشست هیات مدیره انجمن با دکتر بهمن عشقی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، با حضور دکتر غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل های اتاق تهران در روز شنبه 27 بهمن ماه برگزار شد.

به گزارش انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، نشست هیات مدیره انجمن با دکتر بهمن عشقی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، با حضور دکتر غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل های اتاق تهران در روز شنبه 27 بهمن ماه برگزار شد.

در این نشست موضوعات مختلفی از سوی اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران از قبیل:

  • افزایش صادرات صنعت مستربچ و کامپاند تا 1 میلیارد دلار طی یک برنامه 2 ساله
  • ایجاد ارزش افزوده قابل توجه برای مواد پتروشیمی در صنعت مستربچ و کامپاند به جای خام فروشی
  • مشکلات عرضه مواد و محصولات واحدهای پتروشیمی در بورس کالا حتی گران تر از قیمت صادراتی
  • عدم توازن در عرضه مواد در بورس و ایجاد رقابت در برخی محصولات
  • برگزاری نمایشگاه ایران پلاست توسط تشکل های و بخش خصوصی
  • مشکلات گمرک در راه صادرات محصولات مستربچ و کامپاند و توقف طولانی مدت در مبادی گمرکی

مطرح شد.

دکتر بهمن عشقی ضمن تاکید بر وجود تضاد منافع میان صنایع بالادستی و صنایع تکمیلی گفت: " در دنیای مدرن تضاد منافع کاملا شفاف است، در حالی که در جامعه ما این موضوع روشن نیست. شفاف شدن تضاد منافع یا به حل شدن آن منجر می شود و اگر حل نشود به وسیله ای برای توسعه کسب و کار هر دو سو بدل خواهد شد."

وی با اشاره به برنامه ریزی دقیق برای رخنه در بازارهای هدف صادراتی گفت:" باید یک برنامه مدون برای صادرات به وزارت صمت و بانک مرکزی ارائه دهیم و تضمین های لازم برای میزان افزایش صادرات به جای خام فروشی را مشخص کنیم." عشقی افزود:" کشوری که به سوی خام فروشی می رود هر روز فقیر تر می شود. نباید از اندیشه های مانع گرایانه دفاع کنیم. برخی کارها فضای بازار آزاد و اقتصاد آزاد را خدشه دار می کند."

دبیرکل اتاق تهران با تاکید بر بهره گیری از شورای رقابت برای جلوگیری از ایجاد انحصار گفت:" شورای رقابت دادگاه ضدانحصار است. برای جلوگیری از ایجاد انحصار توسط صنایع بالادستی باید از ظرفیت شورای رقابت استفاده کرد. اتاق تهران دارای 3 عضو در شورای رقابت است و تشکل ها  باید از این ظرفیت به نحو شایسته بهره برداری کنند."

عشقی، خواستار ارائه برنامه های پویا، داینامیک و فعال از سوی تشکل ها شد و افزود:" خواسته های تشکل ها از اتاق تهران کم است. در حالی که اتاق تهران آمادگی و ظرفیت این را دارد تا در حوزه های گوناگون خدمات خود را به تشکل ها ارائه بدهد."

دوره های آموزشی و معرفی مدرسه کسب و کار اتاق و برگزاری نخستین دوره MBA در اواخر بهار از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

در پایان دکتر عشقی بر حمایت همه جانبه اتاق تهران تاکید کرد و خواستار رابطه نزدیک تر و عمیق تر تشکل ها با اتاق تهران شد.

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اعضای انجمن