ارسال پاسخ

imbpa.com رشد حجم معامله محصولات پتروشیمی در بورس کالا ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۷
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران (ایمپا) به نقل از نیپنا،رشد حجم معاملات در بازار محصولات پتروشیمی بورس کالا از مهمترین رویداد در مسیر بهبود بازار در جریان داد و ستد های هفته گذشته بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران (ایمپا) به نقل از نیپنا،رشد حجم معاملات در بازار محصولات پتروشیمی بورس کالا از مهمترین رویداد در مسیر بهبود بازار در جریان داد و ستد های هفته گذشته بود. 

افزایش 3.78 درصدی حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا در هفته قبل شاید مهمترین خبر آماری از معاملات بود که در نهایت موجب شد تا حجم معاملات به 77 هزار تن افزایش یابد. این رقم معاملاتی در بالاترین میزان در 3 هفته اخیر بود و البته احتمال استمرار رشد حجم معاملات را در بر دارد.

از سوی دیگر افزایش 2.44 درصدی حجم معاملات ترکیبات شیمیایی در بورس کالا و ثبت رقم 33 هزار و 690 تن هم که بالاترین رقم در 5 هفته اخیر بوده را باید در نظر گرفت. از سوی دیگر در بازار شیمیایی‌های بورس کالا؛ ذات رشد حجم معاملات در شرایطی که عرضه و تقاضا هر دو کاهشی بوده است یک داده مهم و برجسته است که در بازار پلیمرها نیز شاهد رشد حجم معاملات و افزایش تقاضا در شرایطی که عرضه کاهش یافته بود هستیم

این سیگنال‌ها را باید جدی گرفت زیرا نشان می‌دهد که بازار روزهای خوبی را در پیش گرفته و می‌توان حتی به استمرار رشد حجم معاملات نیز خوش‌بین بود. البته وضعیت بازار پلیمرها اهمیت بالاتری دارد و شاهد کاهش 2.67 درصدی حجم عرضه پلیمرها در بورس کالا در هفته گذشته بودیم که موجب شد این رقم به 96 هزار 652 تن برسد که البته این رقم عرضه هنوز در سطوح بالایی قرار دارد. همچنین افزایش 2.74 درصدی تقاضای پلیمرها در هفته گذشته و ثبت رقم 105 هزار و 785 تن که بالاترین میزان در 4 هفته اخیر است را باید مورد توجه قرار داد و نشانه‌ای از بهبود این بازار به شمار می رود.

در بازار شیمیایی‌ها شاهد کاهش 2 درصدی حجم عرضه در بورس کالا در هفته گذشته بودیم که موجب شد تا حجم عرضه‌ها به 50 هزار و 956 تن برسد که البته هنوز هم رقم جذابی به شمار می‌رود. کاهش 0.15 درصدی حجم تقاضای محصولات شیمیایی در هفته قبل و ثبت رقم 37 هزار و 852 تن را شاهد بودیم که اگرچه کاهشی نسبی دارد ولی هنوز رقم مطلوبی برای کلیت این بازار است.

ا بازار روزهای مطلوبی را پشت سر گذاشته و به احتمال قوی می‌توان به روزهای آینده برای هفته جاری نیز خوش‌بین بود.

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد