ارسال پاسخ

imbpa.com میهمانان ویژه در یکصد و چهل و هشتمین جلسه هیات مدیره انجمن ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران (ایمپا)، یکصد و چهل و هشتمین جلسه هیات مدیره انجمن با موضوعات متنوع و میهمانان ویژه از ساعت 15 روز چهارشنبه 7 خردادماه به صورت آنلاین آغاز شد و تا ساعت 18:30 دقیقه ادامه یافت.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران (ایمپا)، یکصد و چهل و هشتمین جلسه هیات مدیره انجمن با موضوعات متنوع و میهمانان ویژه از ساعت 15 روز چهارشنبه 7 خردادماه به صورت آنلاین آغاز شد و تا ساعت 18:30 دقیقه ادامه یافت.

سه موضوع اصلی این جلسه، هم فکری با اسپانسرهای پنجمین کنفرانس مستربچ و کامپاندهای پلیمری جهت تصمیم گیری برای موضوعات مختلف مربوط به کنفرانس، مذاکره با آقای مهندس محتشمی پور، معاون نظارت و عملیات بورس کالا و آقایان گرجی و کشاورزی نژاد از بخش بازرگانی شرکت بازرگانی پتروشیمی (PCC) در مورد امکان همکاری بین انجمن و شرکت بازرگانی پتروشیمی بودند.

در بخش اول جلسه آقایان بافی (ستارکالا)، فرجادی (کالاکار)، عسلی(نانوپویش کیمیا)، امینی (رنگ چی شیمی)، بدلی (نکوساز پلیمر صنعت آریا) و سالارزاده (اکومستربچ) از اسپانسرهای پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری، میهمان جلسه آنلاین هیات مدیره بودند. نظرات اسپانسرهای کنفرانس در مورد تاریخ برگزاری کنفرانس و پروتکل های بهداشتی ممکن جهت برگزاری کاملا ایمن کنفرانس استماع شد و مصوب شد با بررسی همه جوانب، کنفرانس در هفته آخر تیرماه یا هفته اول مرداد ماه برگزار گردد.

از سوی انجمن پیشنهاد شد تا بررسی کامل جهت پخش زنده کنفرانس از طریق زیرساخت های موجود در کشور به عمل آید تا پوشش زنده کنفرانس به صورت آنلاین نیز برای طیف گسترده ای از مخاطبان فراهم گردد.

بخش دوم جلسه، با حضور آقای مهندس محتشمی پور پیرامون موضوعات مختلف مربوط به خرید از بورس کالا و بررسی مصوبات کارگروه تنظیم بازار و کمیته راهبردی مدیریت تقاضای محصولات پتروشیمی برگزار شد. از موضوعات مهم مطرح شده می توان به مصوبه حذف گرد کردن تقاضاهای زیر 22 تن اشاره کرد. این موضوع در جلسه کمیته تنظیم بازار در روز 7 خرداد مجددا مطرح شده و مصوب شد تا تقاضاهایی که بیش از 70 درصد 22 تن هستند (بیش از 14 تن) به بلوک های 22 تنی گرد گردد. سهمیه شرکت هایی که تقاضای زیر 14 تن دارند، تجمیع شده و امکان خریداری یک بلوک 22 تنی طی چند ماه را به دست می آورند. راهکارهای متنوعی از سوی هیات مدیره انجمن مبنی بر کاهش ضرایب در واحدهای پتروشیمی، تغییر لجستیک مواد و تجمیع همه تقاضاهای زیر 22 تن ارائه شد

محتشمی پور با اشاره به این که بخش نرم افزاری سازمان بورس در تلاش است تا با ایجاد یک ساختار نرم افزاری مناسب، نقش نیروی انسانی در حذف و اضافه سهمیه ها را به حداقل کاهش دهد. وی با تشریح پروسه عرضه مواد در بورس گفت:" در برخی موارد کارشناسان زمان کافی برای بررسی و تخصیص گریدها به واسطه تنوع بسیار زیاد آنها را ندارند و سیستم نرم افزاری جدید این امکان را فراهم می آورد."

حذف گرید بندی، قراردادهای پریمیوم، عرضه های اختصاصی، صادرات، سقف خرید، خریدهای اعتباری، جرایم و مواردی چند از دیگر مباحث مطرح شده در گفت و گو با معاونت عملیات و نظارت بورس کالا بود.

محتشمی پور ارتباط و مذاکره مستقیم انجمن با واحدهای پتروشیمی را برای عرضه های اختصاصی و عقد قراردادهای پریمیوم ضروری دانست. وی در پایان اعلام آمادگی کرد تا با حضور بیشتر در جلسات هیات مدیره انجمن، نیازهای تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند را رصد کرده و بر رفع معضلات و مشکلات  با همکاری انجمن، اهتمام ورزد. 

در بخش آخر آقایان گرجی و کشاورزی نژاد از بخش بازرگانی شرکت بازرگانی پتروشیمی میهمان یکصد و چهل و هشتمین جلسه هیات مدیره انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند ایران بودند. در این بخش امکان ارتباطات انجمن و شرکت بازرگانی پتروشیمی مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد مدیران بخش بازرگانی PCC در نشست با کمیسیون بازرگانی انجمن، ارزیابی جامع تری از نیازها و توان دو مجموعه به عمل آورند.

148 امین جلسه هیات مدیره انجمن نیز بیش از 3 ساعت و 30 دقیقه به طول انجامید. برگزاری جلسه ای قریب به 4 ساعت به صورت آنلاین، بازگوکننده همت و انرژی هیات مدیره انجمن برای رفع معضلات و مسایل ریز و درشت تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند کشور است. همکاری و همراهی تمامی اعضای انجمن مسیر تعالی صنعت مستربچ و کامپاند کشور را هموارتر خواهد ساخت.

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اعضای انجمن